Verslas

2021.10.10 13:17

Vilnietis sako patekęs į kuriozišką situaciją: į banką nesikreipė, bet sulaukė prašymo būti būsto kredito bendraskoliu

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.10.10 13:17

Patikrinęs elektroninį paštą vyras nustėro – jis buvo nurodytas kaip būsto kredito bendraskolis, nors jokių paraiškų nepildė ir paskolos imti neketino. Bankas „Citadele“ ramina, tokie atvejai itin reti, o laiškas vyrą pasiekė per klaidą. 

Vilnietis Andrius (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – LRT.lt) pasakoja į savo elektroninį paštą praėjusią savaitę sulaukęs laiško iš banko „Citadele“, laiške buvo rašoma, kad jis yra nurodytas kaip bendraskolis būsto kredito prašyme.

Tačiau pats Andrius tikina jokio prašymo nepildęs, o būsto paskolos imti neketinęs, todėl nustebo, kodėl jį pasiekė toks laiškas.

„Nustebau ir nesupratau, iš kur bankas gavo mano duomenis. Aš banke „Citadele“ neturiu sąskaitos, neturiu paskolos. Pagalvojau, galbūt internetiniai sukčiai taip bando apgauti, bet ten per daug detalizuota informacija buvo, o laiškas tvarkingai surašytas“, – stebėjosi jis.

Pasižiūrėjęs, kad atskleisti tik paraišką pildžiusio kito asmens duomenys, o jo – ne, Andrius pagalvojo, kad laiškas jį pasiekė per klaidą, ir nusprendė šią informaciją tiesiog ignoruoti.

„Citadele“: tokių situacijų pasitaiko itin retai

Paprašyta pakomentuoti situaciją, banko „Citadele“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Jovita Bazevičiūtė aiškino, kad dėl kliento paslapties apsaugos ji negali komentuoti su konkrečiu klientu susijusios situacijos ir atskleisti duomenų apie ją.

Vis dėlto ji patikino, kad tokie atvejai yra labai reti. „Taip gali nutikti, kai paraišką dėl būsto paskolos pildantis asmuo per klaidą suveda ne tokį bendraskoliu nurodyto asmens el. p. adresą ir tas adresas atsitiktinai sutampa su kito asmens el. p. adresu. Tuomet šis asmuo ir gauna automatinį pranešimą su kvietimu mūsų banko interneto svetainėje užpildyti bendraskolio paraišką“, – teigia J. Bazevičiūtė.

Ji aiškina, kad paraišką dėl būsto paskolos interneto svetainėje pildantys asmenys (taip pat ir bendrapareiškėjas) savo tapatybę turi patvirtinti mob. parašu ar „Smart-ID“ programėle, o banko klientai jungiasi per „Citadele“ interneto banką arba užpildo paraišką atvykę į banko skyrių.

„Kai paraiška teikiama kartu su bendraskoliu (įprastai sutuoktiniu / partneriu), ji laikoma pateikta, kai paraišką užpildo ir pateikia abu asmenys – t. y. ir paskolos gavėjas, ir bendrapareiškėjas.

Taigi asmuo, gavęs pranešimą, kad buvo nurodytas kaip bendraskolis būsto kredito paraiškoje, gali būti visiškai ramus, t. y. jo vardu nėra pateikta jokia paraiška ir jo asmens duomenys nėra tvarkomi (įskaitant kredito reitingo vertinimą)“, – aiškina banko atstovė J. Bazevičiūtė.

„Dėl šio nesusipratimo taip pat jau susisiekėme su kliente, pateikusia prašymą, ir situaciją išsiaiškinome“, – priduria ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt