Verslas

2021.09.29 20:47

Daugėja atvejų, kai spjaunama į tvarką dėl galimybių pasų: Verslo konfederacija tikina – tai labiau išimtis nei taisyklė

Goda Malinauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.29 20:47

Pažeidimų, kai tinkamai nėra tikrinami galimybių pasai vietose, kur tai turėtų būti daroma, – daugėja. Taip sako Maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasak Verslo konfederacijos – tai labiau išimtis nei taisyklė. Visgi pažeidimų fiksuoja ir tikrinimus vykdantys viešosios tvarkos pareigūnai.

Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai atvyksta į „Gariūnus“. Pradedama atsitiktinė patikra, kaip laikomasi galimybių paso ribojimų. Turgavietės saugos vadovas sako, įsigyta speciali įranga galimybių paso QR kodui nuskaityti.

Daugėja pažeidimų, kai prekybos vietose tinkamai netikrinami galimybių pasai: atvejų skaičius augo jau praėjusią savaitę

„Buvo žmonių pasipiktinimo, kodėl aš negaliu patekti, dėl kokių priežasčių, aiškinam, stengiamės vykdyti visus Vyriausybės nurodymus, kad būtų saugu ir pas mus. Mes esam irgi suinteresuoti, kad turgavietėje būtų saugu“, – sako „Gariūnų“ saugos vadovas Kazys Subatavičius.

Pareigūnai taip pat patikrina keletą pardavėjų ir klientų, ar šie į pastatą pateko teisėtai. Prašoma parodyti asmens dokumentą. Visgi be bandymų gudrauti neapsieita – patikrinus vieno iš klientų dokumentą paaiškėjo, kad galimybių pasas – kito žmogaus.

„Asmuo pateikė ne savo galimybių pasą. Dėl to įvykio buvo iškviesti policijos pareigūnai į vietą ir tolimesniam aiškinimuisi asmuo buvo perduotas Vilniaus miesto policijos komisariato pareigūnams“, – teigia Vilniaus savivaldybės atstovas Andrejus Kočnevas.

Kartu su savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais atvykstame į Vilniaus Halės turgavietę. Galimybių pasus tikrinti tenka patiems savivaldybės pareigūnams.

Tačiau ar galimybių pasai įeinant iš tiesų nėra tikrinami, turgavietės administracija komentuoti nepanoro.

„Atvažiavom į Halės turgų, čia jokia patikra nevyksta ir dėl to, ko gero, toliau bus aiškinamasi ir priimami tam tikri sprendimai“, – sako Vilniaus savivaldybės atstovas.

Maisto ir veterinarijos tarnyba sako, pažeidimų skaičius augo jau praėjusią savaitę. Pasitaiko vis daugiau atvejų, kai galimybių pasai apskritai nėra tikrinami.

„Praeitą savaitę buvo atlikti 240 patikrinimų maisto tvarkymo subjektų, iš jų nustatyta 15 atvejų su pažeidimais ir 13 užfiksuota viešojo maitinimo įmonėse ir tik 2 atvejais būtent prekybos centruose“, – teigia Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė Miglė Navašinskaitė.

Verslo konfederacijos prezidentas sako, bandantys gudrauti verslai – labiau išimtys nei taisyklė.

„Kai kurie gal nesilaiko reikalavimų, netikrina arba žiūri pro pirštus, tai tokių atvejų tikriausiai visą laiką pasitaiko, bet iš principo, jeigu klausimas yra ar tie, kurie laikosi, ar tai jiems kelia iššūkių, <...> tai – ne. Tie, kas susitvarkę, tie veikia“, – tikina Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Fiziniams asmenims dėl galimybių paso pažeidimų gali grėsti bauda nuo pusės iki pusantro tūkstančio eurų, juridiniams – nuo pusantro iki 6000. Trečiadienį Vyriausybė svarstys, ar už reikalavimų nesilaikymą atsakomybę perkelti ne paslaugų teikėjui, pardavėjui, įstaigai ar organizatoriui, o reikalavimų nesilaikančiam žmogui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt