Verslas

2021.09.28 20:24

Miškų urėdijoms siūloma didinti medienos mokestį, pusė jo atitektų savivaldai

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.09.28 20:24

Miškų urėdijoms siūloma didinti medienos mokestį ir dalį įplaukų iš jo atiduoti savivaldai.

Tokias Miškų įstatymo pataisas Seime antradienį įregistravo beveik 40 parlamentarų iš įvairių frakcijų.

Nuo 2022 metų pajamoms už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką valstybiniuose miškuose siūloma nustatyti 5 proc. punktais didesnį mokestį – urėdijoms tektų mokėti 15 proc. dydžio privalomuosius atskaitymus.

Privačių miškų savininkams ir toliau galiotų 5 proc. tarifas.

Po pusę iš šių mokesčių surinktų pajamų siūloma pervesti į valstybės biudžetą miško ūkio reikmėms finansuoti bei kitiems biudžeto poreikiams, o kita dalis atitektų savivaldybėms, kuriose būtų kertamas miškas, jų vietinės reikšmės kelių priežiūrai.

„Kad savivaldybės turėtų galimybę sutvarkyti išvažinėtus kelius. Išvežti iš miško medieną iki gerų kelių reikia. Dažnai važiuojama ir vietiniais keliais, ir regioniniais – ne tik per mišką, bet per kaimus, gyvenvietes. Todėl savivaldybės pačios pasirinks, kiek miško keliui skirti, jeigu jis išvažinėtas, o kiek kitiems keliams, kuriais važiuoja miškovežiai“, – BNS sakė vienas pataisų autorius liberalas Jonas Varkalys.

Jis pabrėžė, kad savivaldybės tų lėšų kitiems poreikiams negalėtų naudoti.

Dabar privačių miškų savininkams nustatyti privalomieji 5 proc. atskaitymai, o urėdijoms – 10 proc., kurie patenka į valstybės biudžetą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt