Verslas

2021.09.28 19:10

Nukeliami veterinariniai reikalavimai į Didžiąją Britaniją eksportuojamai produkcijai

ELTA2021.09.28 19:10

Didžiajai Britanijai oficialiai išstojus iš Europos Sąjungos, nuo šių metų sausio 1 d. keitėsi prekių gabenimo tvarka. Nuo balandžio 1 d. buvo planuojama, kad visiems į Didžiąją Britaniją importuojamiems gyvūniniams maisto produktams bus reikalingi veterinarijos sertifikatai. Siekiant geriau pasiruošti pasikeitimams šis reikalavimas buvo nukeltas į spalio mėnesį.

Atsižvelgdama į ilgalaikę COVID-19 pandemijos sukeltą žalą ir į spaudimą, patiriamą iš pasaulinės tiekimo grandinės, eksporto reikalavimų įsigaliojimą Didžioji Britanija nusprendė dar nukelti beveik metams – iki 2022 m. liepos 1 d.

Tad iki 2022 metų liepos 1 d. prekių eksportas į Didžiąją Britaniją vyks be didesnių papildomų reikalavimų, taip, kaip vyko iki šaliai išstojant iš ES, pažymima Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Veterinarijos sertifikatų nuo šių metų sausio 1 d. reikia tik gyviems gyvūnams, gyvūnų spermai, kiaušialąstėms ir embrionams bei tiems gyvūninės kilmės maisto produktams, kuriems dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų taikomos papildomos saugos priemonės (pvz., dėl afrikinio kiaulių maro).

Nuo 2022 m. sausio 1 dienos eksportuojant gyvūninės kilmės maisto produktus į Jungtinę Karalystę, produktų siuntos importuotojas JK kompetentingoms institucijoms apie į Didžiąją Britaniją atvykstančią produktų siuntą ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki siuntos atvykimo turi pranešti per IPAFFS sistemą.

Nuo kitų metų liepos 1 dienos atsiranda reikalavimas, kad produktų siuntas lydėtų veterinarijos eksporto sertifikatas, taikomas visiems gyvūninės kilmės maisto produktams.

Apie atvykstančią siuntą produkcijos importuotojas Didžiojoje Britanijoje per IPAFFS sistemą turi pranešti kompetentingoms institucijoms ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki jos atvykimo. Prekių eksportuotojas savo verslo partneriui, importuojančiam jo prekes, turi pateikti veterinarijos sertifikato elektroninę kopiją.

Veterinarijos sertifikatai bus išduodami Europos Komisijos TRACES NT (angl. Trade Control and Expert System) sistemoje. Sertifikatus eksportui išduoda teritoriniai VMVT padaliniai arba pasienio kontrolės (veterinarijos) postai (PKP), kurių teritorijoje gaminami arba saugomi gyvūniniai produktai, laikomi gyvūnai ir pašarai. Teritoriniam VMVT padaliniui ar PKP ūkio subjektas privalo pateikti prašymą išduoti veterinarijos sertifikatą ir visą reikalingą informaciją bei dokumentus apie gyvūninį produktą, gyvūnus ar pašarus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt