Verslas

2021.09.28 19:33

Seimas antrą kartą nesutiko, kad 2022-ieji būtų skelbiami startuolių metais

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.09.28 19:33

Seimas antrą kartą atsisakė 2022-uosius skelbti startuolių metais.

Parlamentarai antradienį po pateikimo nepriėmė svarstyti Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono siūlymo: 32 parlamentarai buvo už, du – prieš, o 36 susilaikė. Vėliau, kitu balavimu, pataisas Seimas grąžino iniciatoriui tobulinti trečią kartą.

A. Bagdonas apgailestavo dėl tokio balsavimo tikindamas, kad teikdamas antrą projektą, jau atsižvelgė ir į Seimo narių, ir į parlamento teisininkų pastabas: „Nėra, ką daugiau tobulinti“.

“Metus galima patobulinti“, – pareiškė posėdžiui pirmininkavęs socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Prieš savaitę Seimas panašiam siūlymui nepritarė po svarstymo, apsižvelgęs į Seimo Švietimo ir mokslo komiteto išvadą. Tada komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas teigė, kad startuoliai nesusiję su istorine, kultūrine, socialine atmintimi, įvykiais, reiškiniais ar žymiomis asmenybėmis. Jis pasigedo informacijos, kokia startuolių sukurta pridėtinė vertė ir indėlis į šalies darbo našumą.

Be kita ko, pasak jo, atmintini metai paprastai yra skelbiami likus bent pusmečiui iki įsigaliojimo.

Lietuvoje šiuo metu veikia 691 startuolių įmonė, jose dirba 12,4 tūkst. darbuotojų. Siekiama, kad jų skaičius ateityje viršytų 2 tūkst.

Tarp startuolių yra pirmasis ir vienintelis Lietuvos „vienaragis“ – naudotų drabužių bei aksesuarų prekybos platforma „Vinted“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt