Naujienų srautas

Verslas2013.04.05 10:21

Ar kelininkams daug kainuos toks pavasaris, išaiškės vėliau

Rūta Grigolytė, LRT.lt 2013.04.05 10:21

Ar vėluojantis pavasaris kainuos daugiau, paaiškės vertinant metų biudžetą, taigi, tik įpusėjus kitai žiemai.

Ar vėluojantis pavasaris kainuos daugiau, paaiškės vertinant metų biudžetą, taigi, tik įpusėjus kitai žiemai.

Šiemet sniegą nuo kelių valyti reikia maždaug mėnesiu – puse mėnesio ilgiau nei įprastais metais. Duobių lopymo sezonas taip pat nusikelia.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros skyriaus specialistai portalui LRT.lt pateiktuose atsakymuose teigė, jog dažniausiai laikotarpis, kai valomas sniegas nuo kelių, tęsiasi iki kovo vidurio ar pabaigos. Kiek išsitęs šis laikotarpis šiemet – priklausys nuo meteorologinių sąlygų. Prognozuojama, kad šiemet jis gali tęstis iki balandžio vidurio.

Kelių priežiūros specialistai pažymėjo, kad lėšos keliams tvarkyti skiriamos metams. Pagal kelininkus, žiema yra sausio–balandžio ir lapkričio–gruodžio mėnesiais. „Jei metų pradžioje žiemos priežiūrai bus išleista daugiau lėšų, dar nereiškia, jog jų šiemet bus išleista daugiau. Gali būti taip, kad lapkričio–gruodžio mėnesiais prasidedanti žiema bus kur kas lengvesnė. Tada metinės lėšos nebūtų viršytos. Bet tai išaiškės tik metų pabaigoje“, – aiškino kelininkai.

Dėl užsitęsusios žiemos atitinkamai gali užsitęsti ir kelio dangos defektų taisymas. Kelininkų teigimu, pastarieji darbai paprastai pradedami, kai baigiasi pavasario polaidis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi