Verslas

2021.09.27 16:05

Nausėda susitikime su EBPO vadovu: Lietuva yra pasirengusi tapti žaliosios transformacijos lydere regione

LRT.lt2021.09.27 16:05

Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį susitikęs su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Mathiasu Cormannu, aptarė bendradarbiavimo svarbą, Lietuvos pasiekimus valdant COVID-19 pandemijos poveikį ekonomikai, vakcinacijos, struktūrinių reformų ir aplinkosaugos klausimus, pranešė prezidentūra.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva yra iškėlusi ambicingus tikslus įgyvendinant žaliąją darbotvarkę ir siekia visuomenės, valstybės institucijų, verslo ir nevyriausybinio sektoriaus įsitraukimo ir sutarimo šiuo klausimu. „Inicijavome ir šiuo metu Seime svarstomas įstatymas, kuris įpareigotų priimant teisės aktus atsižvelgti į aplinkosaugos ir klimato aspektus. Tai padėtų žymiai sumažinti poveikį aplinkai ir užtikrintų tarpdisciplininį požiūrį“, – teigė šalies vadovas.

G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi siekti regiono lyderystės aplinkosaugos srityje ir tapti žaliųjų tikslų ambasadore Rytų partnerystės šalyse.

Šalies vadovas su M. Cormannu taip pat aptarė ekonomikos atsigavimo po pandemijos klausimus. Prezidentas akcentavo, kad, nepaisant to, jog Lietuvos ekonomikos rodikliai šiuo metu atrodo itin gerai kitų šalių kontekste, yra būtina apsaugoti šalies ekonomiką nuo perkaitimo ir siekti tvaraus ir stabilaus augimo.

„Turime orientuoti ekonominę politiką į investicijų ir produktyvumo didinimą, išlaikyti spartų, bet kartu tvarų atlyginimų augimo lygį,“ – teigė prezidentas susitikimo metu.

G. Nausėda džiaugėsi, kad šių metų birželį Lietuva gavo kvietimą tapti Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) nare, ir teigė, kad Lietuva vertina EBPO indėlį į šalies struktūrines reformas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt