Verslas

2021.09.27 11:13

Pramonininkai subsidijų būtinybės verslui nemato

Lukas Juozapaitis, ELTA2021.09.27 11:13

Sudėtingėjant ekonominei situacijai ir sparčiai augant žaliavų kainoms, Pramonininkų konfederacijos vadovo Vidmanto Janulevičiaus nuomone, ateinantį pusmetį ekonominė situacija sudėtingės. Pasak jo, subsidijų verslui nereikia, o valstybė turėtų kreipti dėmesį į iškreiptą situaciją darbo rinkoje.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento V. Janulevičiaus teigimu, ekonominė situacija pastarąjį šių bei pirmą ateinančių metų ketvirtį bus prastesnė nei trečią šių metų ketvirtį. Pasak pramonininkų atstovo, tą lems toliau augančios žaliavų bei elektros kainos. Dėl to kils ir gaminamos produkcijos kainos, nes kitu atveju kiltų rizika stabdyti gamybą, pirmadienį „Žinių radijui“ sakė V. Janulevičius.

„Ketvirtas ketvirtis, tikėtina, nebus toks gražus kaip trečias, ir kitų metų pirmas ketvirtis, manau, bus gana sudėtingas. Bus naujos energetinės kainos patvirtintos, ir elektros, ir viso kito, juos duos tam tikrą infliaciją. Ir, matyt, spartus pasaulio augimas ir Europos augimas turėtų kažkiek pristoti“, – mano V. Janulevičius.

„Auga COVID-19 pacientų skaičius, lovos beveik užimtos, gali būti ir tam tikrų apribojimų. Nemanau, kad bus pilnas karantinas, tikiuosi, kad to nebus, nes tai jau būtų labai skaudi tema visiems mums ir verslui, bet daliniai apribojimai, tikėtina, gali atsirasti tokiai situacijai ir esant tokiam kilimui sergančiųjų“, – kalbėjo V. Janulevičius.

Jo nuomone, valstybės pagalba verslui kol kas nebūtina – subsidijų esą labiau reikia tam tikriems socialiniams sluoksniams, be to, visų pirma reiktų spręsti nesubalansuotą situaciją darbo rinkoje.

„Subsidija, jei ir turėtų būti, tai tiems socialiniams sluoksniams, kuriems ji yra tikrai būtina. Turime 112 tūkst. struktūrinių bedarbių ir 60 tūkst. laisvų darbo vietų. Negalime tylėti esant tokiam disbalansui. (...) Ekonomika yra išsikreipusi, žmonės dirba, gauna nelegaliai, o sėdi ant kaklo tiems, kas moka visus mokesčius. Pradžiai turime išspręsti šias struktūrines problemas“, – mano Pramoninkų konfederacijos vadovas.

Pasak V. Janulevičiaus, verslui reikia ne subsidijų, o paskolų, kuriomis įmonės galėtų pasinaudoti pirkdamos žaliavas.

„Jokių subsidijų nereikia, bet reikia galvoti apie paskolas, kuriomis įmonės galėtų pasinaudoti šiuo sudėtingu metu, ir kurias reiktų grąžinti“, – sako V. Janulevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt