Verslas

2021.09.25 10:39

Oficialu: Kaune ir Panevėžyje nuo pirmadienio pradedamas šildymo sezonas

atnaujinta 14.21
ELTA, LRT.lt2021.09.25 10:39

Rugsėjo 27-ąją Kaune ir Panevėžyje oficialiai pradedamas šildymo sezonas. Sprendimas pradėti šildymo sezoną mieste priimtas atsižvelgus į šiuo metu vyraujančias oro sąlygas, žemą temperatūrą bei prognozes. Pritarimo sulaukta ir iš pačių gyventojų.

„Kauno energija“ apie 90 proc. šilumos pagamina iš atsinaujinančių išteklių, daugiausia – biokuro. Šiuo metu miesto šiluma yra 2–3 kartus pigesnė alternatyva už kitus apsirūpinimo šiluma būdus – individualų šildymą naudojant dujas ar elektrą.

Pasak specialistų, šildymo sezonui Kaune ruoštasi iš anksto – vykdant hidraulinius bandymus nustatyti ir pašalinti 128 defektai. Taip pat šiais metais rekonstruota 6 km įvairaus skersmens šilumos tiekimo vamzdynų ir nutiesta beveik 3 km naujų.

Pernai dėl palankesnių oro sąlygų oficialius šildymo sezonas Kaune prasidėjo kone 3 savaitėmis vėliau, spalio 15 dieną.

Panevėžio miesto savivaldybė praneša, kad biudžetinių įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų ir kitų šilumos vartotojų, turinčių parengties šildymo sezonui aktus, patalpos sušils per 3 dienas nuo šildymo sezono pradžios.

„Primename, kad daugiabučių namų gyventojai turi teisę pradėti šildymo sezoną savo nuožiūra, nepažeidžiant higienos normų reikalavimų. Jei norite šildytis vėliau, šiam sprendimui turi pritarti daugiau kaip pusė daugiabučio gyventojų. Be to, daugelio miesto daugiabučių šilumos punktai yra modernizuoti – oro temperatūrai lauke pasiekus apie 10 laipsnių šilumos, jie išsijungia automatiškai“, – primenama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt