Verslas

2021.09.24 13:41

Registrų centras: atvertais finansinių ataskaitų duomenimis pasinaudojo šimtai vartotojų

BNS2021.09.24 13:41

Registrų centrui atvėrus įmonių finansinių ataskaitų duomenų rinkinius, juos per kiek daugiau nei mėnesį jau atsisiuntė apie 600 unikalių vartotojų.

„Dar iki šių duomenų atvėrimo pastebėjome, kad Juridinių asmenų registre kaupiami įmonių finansiniai duomenys yra reikalingi ir plačiai naudojami, o per pirmąjį mėnesį fiksuoti daugiau kaip 2 tūkst. šių duomenų rinkinių atsisiuntimai tik dar kartą patvirtina šių duomenų poreikį visuomenėje“, – pranešime žiniasklaidai sakė Registrų centro Strateginio vystymo direktorius Adrijus Jusas.

Finansinių ataskaitų duomenų rinkinių naudojimo statistika rodo, kad visuomenei patraukliausi pastarųjų metų įmonių ir organizacijų finansiniai duomenys – 2021 metais pateiktų pelno nuostolio ataskaitų ir balanso ataskaitų duomenų rinkiniai jau atsisiųsti po daugiau kaip 400 kartų.

Pasak A. Juso, finansinių ataskaitų duomenys leidžia lengviau įvertinti potencialius verslo partnerius, žiniasklaidos atstovams tai yra galimybė apžvelgti svarbių visuomenei įmonių ir organizacijų veiklą, o šių duomenų atvėrimas sudaro sąlygas šiais duomenimis naudotis ir kitoms visuomenės grupėms, pavyzdžiui, akademikų bendruomenės nariams.

Registrų centro atvertuose duomenų rinkiniuose galima rasti nuo 2015 metų pateiktų balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitų duomenis. Pelno (nuostolių) ataskaitų duomenų rinkinyje galima rasti konkrečiais metais pateiktų juridinių asmenų ataskaitų duomenis – pelno (nuostolių) prieš apmokestinimą, grynojo pelno ir pardavimo pajamų rodiklius.

Balanso ataskaitoje pateikiama informacija apie nuosavą kapitalą, mokėtinas sumas ir įsipareigojimus, ilgalaikį ir trumpalaikį turtą.

Finansinių ataskaitų duomenų rinkiniai papildė šiemet jau atvertus Juridinių asmenų registro bei Licencijų informacinės sistemos duomenis. Pirmieji atvirų duomenų rinkiniai buvo atverti 2019 metų viduryje, kai visuomenei buvo atverti Nekilnojamojo turto registre esantys duomenys, kiek vėliau juos papildė Adresų registro duomenys.

Artimiausiu metu visuomenei numatoma atverti Gyventojų registro nuasmenintus duomenis. Vėlesniais etapais ketinama atverti ir kitų registrų, pavyzdžiui, Hipotekos ar Turto arešto aktų registrų, bei informacinių sistemų duomenis. Užbaigus šį etapą viešai bus publikuoti pagrindiniai duomenys iš svarbiausių registrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt