Verslas

2021.09.24 12:07

Europos Centrinio Banko vadovė: „Evergrande“ bankroto poveikis euro zonai būtų „ribotas“

ELTA2021.09.24 12:07

Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde penktadienį sakė, kad galimas sunkumų patiriančios Kinijos nekilnojamojo turto milžinės „Evergrande“ žlugimas turės „ribotą“ poveikį euro zonai.

Savaitės pradžioje rinkos smuko dėl nuogąstavimų, kad „Evergrande“, viena didžiausių Kinijos NT sektoriaus vystytojų, žlugs dėl daugiau kaip 300 mlrd. dolerių skolų, kartu su savimi nutempdama į dugną ir kitas bendroves bei suduodama smūgį pasaulio ekonomikai.

„Labai gerai prisimenu pastaruosius Kinijos vertybinių popierių rinkos pokyčius, turėjusius įtakos visam pasauliui“, – sakė Ch. Lagarde naujienų kanalui CNBC.

„Tačiau Europoje ir ypač euro zonoje tiesioginis poveikis būtų ribotas“, – sakė ji.

Pasak Ch. Lagarde, „Evergrande“ sunkumai turės „poveikį tik Kinijos mastu“, vis dėlto ECB pareigūnai, atsižvelgdami į rinkų tarpusavio susietumą, atidžiai stebi įvykius.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad „Evergrande“ prezidentas Xu Jiayin trečiadienį bendrovės vadovams nurodė „dėti visas pastangas, kad būtų įvykdyti mokėjimų įsipareigojimai“.

Tačiau rinkų stebėtojai atidžiai stebi padėtį įmonėje, nes nėra jokių ženklų, kad ji būtų sumokėjusi palūkanas obligacijų turėtojams už obligaciją, kurios terminas suėjo ketvirtadienį, nors įmonė turi 30 dienų atidėjimo terminą, per kurį turi sumokėti palūkanas, kad nebūtų laikoma nevykdančia įsipareigojimų.

Tame pačiame interviu komentuodama nuolatinės euro zonos infliacijos, viršijančios ECB nustatytą 2 proc. tikslą, riziką, Ch. Lagarde sakė, kad bankas tikisi, jog „ateinančiais metais bus daug daugiau stabilumo, nes daugelis didesnių kainų priežasčių yra laikinos.“

„Daug kas susiję su energijos kainomis“, – sakė buvusi Prancūzijos finansų ministrė. Dėl gamtinių dujų trūkumo Europoje kyla jų kaina ir didina sąskaitas bei sąnaudas.

Ch. Lagarde taip pat nurodė, kad laikina infliacijos priežastimi tapo PVM atostogų, įvestų pernai Europoje siekiant sušvelninti koronaviruso pandemijos poveikį ekonomikai, pabaiga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt