Verslas

2021.09.23 15:24

Apie prastovas pranešusios AB „Achemos“ valdybos pirmininkė Lubienė: „Skubiai reikalingi politiniai sprendimai“

LRT.lt2021.09.23 15:24

Didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“ pranešė, kad jos veikla dėl brangstančių dujų ir kitų energetikos šaltinių tapo nuostolinga. Apie tai išplatintame pranešime kalba ir „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė.

„Šiandien stebime drastiškai išaugusias gamtinių dujų kainas, dėl ko pramonės gamyba Lietuvoje tapo ekonomiškai nuostolinga. Pramonė yra prislėgta ne tik nesuvaldomai aukštų dujų kainų, bet ir didelių papildomų mokesčių už Lietuvos gamtinių dujų infrastruktūrą ir nuolat brangstančius CO2 sertifikatus“, – teigiama išplatintame pranešime.

Ji akcentuoja, kad šiuo metu skubiai reikalingi reikšmingi politiniai sprendimai, kurie normalizuotų dujų tiekimą gyventojams ir pramonės įmonėms už prieinamą ir stabilią kainą. „Greitu metu neradus tinkamų sprendimų, didžioji dalis pramonės Lietuvoje bus priversta sustabdyti veiklą ir to pasekmės bus jaučiamos ne tik trąšų gamykloje „Achema“, bet ir visoje šalyje. Būtų sukelta negrįžtama grandininė reakcija, kuri skaudžiai paveiktų visus šalies gyventojus ir taip pat negrįžtamai pakiltų maisto produktų bei kitų prekių kainos.

Todėl būtinas greitas ir atsakingas politinis sprendimas, siekiant suvaldyti aukštas dujų ir energijos kainas, nes šiuo metu artėjama prie kritinės ribos, kurią peržengus pasekmės ilgam paveiks pramonės ir visos šalies ekonominės plėtros perspektyvas“ – sako ji.

Neseniai pranešta, kad įmonė sustabdė jau tris gamybos agregatus, iš jų vienas yra amoniako gamybos cechas. Įmonė patvirtino, kad į prastovas išleidžiama trečdalis darbuotojų, arba apie 400 žmonių.

„Achema“ ženkliai mažina gamybinius pajėgumus, darbas stoja cechuose, kur dirba beveik trečdalis iš 1300 įmonės žmonių. Saugodama darbo vietas, „Achema“ pritaikė laikinų prastovų modelį, kuomet žmonės po dviejų darbo savaičių eina į dvi savaites prastovų, o po jų vėl dviem savaitėm grįžta į darbą“, – buvo skelbiame pranešime žiniasklaidai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt