Verslas

2021.09.23 12:29

Likviduojama pinigų plovimo skandale minima Lietuvos finansinių paslaugų bendrovė „Finolita Unio“

atnaujinta 13.39
BNS2021.09.23 12:29

Lietuvos finansų technologijų (fintech) bendrovę „Finolita Unio“,  įtariamą Vokietijos „Wirecard“ pinigų plovimo skandale, nuspręsta likviduoti.

Registrų centro duomenimis, tokį sprendimą rugpjūčio 3 dieną priėmė bendrovė „Valnetas“, „Finolitos Unio“ balsavimo teises perėmusi iš vienintelio įmonės akcininko Singapūro finansinių paslaugų holdingo „Senjo Group“.

„Finolita Unio“ likvidatoriumi paskirtas buvęs jos vadovas Danas Oliškevičius.

„Kadangi Lietuvos banko sprendimu iš „Finolita Unio“ yra atimta licencija, buvo priimtas sprendimas netęsti veiklos ir įmonę likviduoti. Bendrovė užsiėmė finansinių paslaugų teikimu, kurių teikti neturint licencijos yra neįmanoma“, – BNS sakė D. Oliškevičius.

LB birželio pradžioje panaikino 2019-aisiais „Finolita Unio“ suteiktą licenciją. Anot LB, įmonė nesilaikė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų.

„Finolita Unio“ tuomet tvirtino, kad netekusi licencijos ji turės nutraukti veiklą, todėl tokį LB sprendimą ketino ginčyti teisme. D. Oliškevičius BNS ketvirtadienį sakė nenorintis komentuoti, ar šie ketinimai bus įgyvendinti.

Portalas „Financial Times“ (FT) gegužę paskelbė, kad per „Finolita Unio“ atlikta apie 100 mln. eurų vertės pervedimų, kurie atsidūrė Vokietijos prokurorų akiratyje.

FT šaltiniai teigė, kad iki pirmojo 2020-ųjų ketvirčio „Finolita Unio“ akcininkė Singapūro bendrovė „Senjo“ iš „Wirecard“ pasiskolino apie 350 mln. eurų. Pati „Finolita Unio“ vėliau teigė atsiribojusi nuo akcininkės, jos neturtinės teisės perleistos buvusiai „Snoro“ ir Ūkio banko bankrotų administratorei „Valnetas“.

„Senjo Group“ 2017 metų gegužę iš fizinių asmenų įsigijo „Finolita Unio“ už neskelbiamą sumą.

„Wirecard“ pernai buvo paskelbta nemokia paaiškėjus, kad jos sąskaitose trūksta 1,9 mlrd. eurų, kurie greičiausiai neegzistuoja, o auditoriai nurodė aptikę „įmantrų ir sudėtingą sukčiavimą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt