Verslas

2021.09.23 11:54

Turizmas vėl klesti: lietuviai graibsto keliones „viskas įskaičiuota“ už 200 eurų

Gabija Šereivaitė, LRT.lt2021.09.23 11:54

COVID-19 viruso pandemijos pradžioje išvykti atostogų į kitą šalį buvo ir sudėtinga, ir nesaugu, bet, atsiradus vakcinų nuo šios klastingos ligos ir padidėjus skiepų prieinamumui visiems norintiems, didelė dalis tautiečių vis dažniau renkasi atostogas leisti užsienyje.

Gyventojai vėl aktyviau keliauja savarankiškai ar renkasi kelionių agentūrų siūlomus atostogų paketus.

O ir išvykti asmeniui savaitės atostogų į Europos kurortus, vienos kelionių agentūros skaičiavimu, rugsėjį atsieis tiek pat, kiek kainuotų palikti automobilį Vilniaus senamiestyje trims paroms, – vos 159 eurus.

Per vasarą tiek pat keliautojų, kiek per visus 2019 metus

Kelionių agentūros „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovės Ingos Aukštuolytės teigimu, siautėjusi pandemija buvo didelis išbandymas visam turizmo sektoriui. Dėl sustabdytų turistinių skrydžių keliautojams teko atostogas nukelti vėlesniam laikui.

Anot kelionių agentūros atstovės, keliautojus stabdė nežinomybės jausmas. „Nors 2020-ųjų vasaros viduryje pradėjome vykdyti pavienius skrydžius ten, kur poilsiauti buvo saugu, vis tik norinčiųjų nebuvo daug. Tik šių metų vasarą, o ypač rudenį pajutome atsigavimo ženklus – tad esame nusiteikę optimistiškai. Šį sezoną keliautojų skaičius beveik pasiekė 2019 metų lygį“, – pasakoja ji.

„Viskas įskaičiuota“ už 200 eurų

I. Aukštuolytė sako, jog rudens keliones mūsų tautiečiai renkasi dažnai. Lietuvius atostogauti svetur gundo Lietuvoje atvėsęs ir darganotas oras. Taip pat šiuo sezonu atostogauti palankus metas ir dėl mažesnio turistų skaičiaus ir patrauklesnių poilsio kainų.

Anot kelionių agentūros atstovės, lietuviai tiek vasarą, tiek rudenį dažniausiai renkasi Turkiją. Keliautojus ypač vilioja kaina – šiuo metu kelionių paketą, kur „viskas įskaičiuota“, įsigyti galima maždaug už 200 eurų žmogui.

Taip pat rugsėjį patrauklias kainas siūlo ne tik Turkija, bet ir kiti Europos kurortai: „Maljorkoje, Italijos Kalabrijos regione ar Sicilijoje savaitės trukmės atostogos kainuoja nuo 250 Eur, Graikijoje – nuo 300 Eur, Portugalijoje – nuo 350 Eur. Kelionės paketą į Ispanijos kurortą Malagą ar ispaniškąją Tenerifę galima įsigyti nuo 450 Eur, į Egiptą – nuo 300 Eur“, – sako I. Aukštuolytė.

Kiek anksčiau kelionių organizatoriaus „West Express“ atstovė Laura Šepetienė teigė, jog už atostogas prie šiltos jūros, mėgaujantis geromis oro sąlygomis, prieš penkerius metus būtų tekę mokėti net keturis ar penkis kartus daugiau.

Jos skaičiavimu, savaitės trukmės atostogos šį rudenį Turkijoje 4 asmenų šeimai kainuoja vos 640 eurų. Į paketą įeina maitinimas, SPA, viešbučio pramogos, skrydis į priekį ir atgal bei transporto paslaugos šalyje. Prieš trejus metus už savaitę atostogų tokiame viešbutyje būtų reikėję mokėti ne mažiau kaip 1800 eurų.

„Turkija daro viską, kad sugrįžtų turistų srautai, pradedant viešbučių taikoma kainodara rudenį, baigiant aptarnavimo kokybe. Tad drąsiai galima sakyti, kad šie metai pretenduoja būti turistų pergalės metais, poilsis ten kainuoja net keletą kartų mažiau nei iki šiol“, – sako L. Šepetienė.

Madeirą „okupavo“ lietuviai

Kelionių organizatoriaus „Itaka Lietuva“ pardavimų tinklo vadovė Daiva Strumskienė nemano, jog žemos šių metų kelionių kainos yra rudens tendencija. „Iki pandemijos rugsėjis, spalis visada buvo populiariausias laikotarpis, kai lietuviai skrido ilsėtis. Dabartinis kainų kritimas daugiau yra susijęs su kelionių organizatorių programomis, kadangi yra suplanuota nemažai skrydžių, bet, deja, dėl įvairių priežasčių nusipirkusiems kelionę žmonėms nepavyksta išvykti ir lieka laisvų vietų lėktuvuose. Tad kainoms įtaką daro ne tik viešbučių pasiūlymai, bet ir kelionių organizatorių tuščios vietos lėktuvuose“, – sako D. Strumskienė.

„Itaka Lietuva“ atstovė pastebi, jog viena populiariausių šių metų krypčių iš Lietuvos buvo Madeiros sala. „Keliautojai labai rinkosi šią kryptį. Buvo net juokaujama, kad Madeiros salą okupavo lietuviai“, – dėsto pardavimų tinklo vadovė.

Anot jos, taip pat populiaria kryptimi išliko Kanarų salos. Bilietus į Gran Kanariją ir Fuerteventurą gruodžio, sausio mėnesiams keliautojai perka jau dabar.

Rudenį mėgaujasi europietiška saule

„Tez Tour“ atstovė akcentuoja, jog visą rudens sezoną lietuviai dažniau renkasi Europos kurortų kryptis, o egzotiškas keliones tolimesnėse šalyse, tokiose kaip Tailandas, Meksika ar Indonezijos salos, pasilieka žiemos sezonams, kai Lietuvoje ir visoje Europoje atvėsta orai.

„Klientai vasariška šiluma aktyviai džiaugiasi ir Viduržemio jūros salose – Kipre, gražuolėje Maljorkoje, kontrastingoje Tenerifėje ar temperamentingoje Sicilijoje. Ypatingo dėmesio sulaukia ir kitos kryptys – Gruzija, Malaga, Italijos regionas Kalabrija ir Portugalija“, – sako I. Aukštuolytė.

Anot kelionių agentūros atstovės, dėl palankių klimato sąlygų ir mažesnio turistų srauto mūsų tautiečiai mėgsta ne tik poilsines, bet ir pažintines keliones: „Netgi pasirinkę „viskas įskaičiuota“ programą, jie užsisako bent vieną pažintinę ekskursiją.“

Jai pritaria ir „Itaka Lietuva“ pardavimų tinklo vadovė: „Lietuvaičiai yra labai smalsūs ir visi partneriai užsienio šalyse pastebi, kad, palyginti su kitų valstybių atskrendančiais turistais, lietuviai yra vieni iš tų, kurie nori pamatyti, sužinoti, išgirsti“, – sako D. Strumskienė.

Anot jos, retai pasitaiko, jog, įsigiję poilsines keliones, mūsų tautiečiai lieka tik viešbučio teritorijoje. Jie dažnai įvairiomis transporto priemonėmis keliauja po salas arba pasinaudoja kelionių organizatoriaus rengiamomis pažintinėmis ekskursijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt