Verslas

2021.09.22 17:44

Seimo vicepirmininkas Sabatauskas: pasigendu noro ir valios tirti galimas Šimašiaus korupcijos apraiškas

LRT.lt2021.09.22 17:44

Trečiadienį vykusiame Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo nagrinėjamos galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje apraiškos. Komisijos nariai aptarė ne tik galimą Vilniaus mero, Laisvės partijos pirmininkės pavaduotojo Remigijaus Šimašiaus partnerės ir jos giminaičių projektų protekciją, bet ir galimus interesų konfliktus Vilniaus savivaldybėje, kai savivaldybė perka paslaugas iš joje dirbančių asmenų ar jų giminaičių įmonių, rašoma Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) partijos pranešime žiniasklaidai.

„Deja, bet po šiandieninio Antikorupcijos komisijos posėdžio aiškumo nepadaugėjo – atvirkščiai, matome labai daug vadinamųjų pilkųjų zonų ir kai kurių institucijų nenoro nagrinėti susidariusią situaciją iš esmės. Matome mėginimus pasiremiant formaliomis priežastimis išsisukti nuo tyrimų.

Sunku suprasti, kai Vyriausiosios Tarnybinės etikos komisijos atstovai sako, kad negali patikrinti faktų, nes Vilniaus savivaldybės tarnautojai nenurodo savo privačių interesų. O juk būtent šios komisijos funkcija yra tikrinti, ar politikai ir valstybės tarnautojai tinkamai vykdo savo pareigą deklaruoti interesus.

Ne mažiau stebina ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovės pasisakymai, iš kurių galima spręsti, kad ji nemato problemos ar galimų susitarimų tarp R. Šimašiaus, B. Gylio ir G. T. Gylytės, nes šie tokių susitarimų nėra deklaravę.

Na, išties būtų keista, jeigu galimai korupcinius pažeidimus darantys asmenys dar tai ir deklaruotų... Deja, tačiau, panašu, kad valios ir principingumo ginti viešąjį interesą šioje situacijoje gali ir pritrūkti“, – sako LSDP, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas.

Seimo Antikorupcinė komisija ėmėsi parlamentinio tyrimo po to, kai apie galimus privačių ir viešųjų interesų konfliktus parašė žiniasklaida. Po publikacijos Seimo pirmininkės pavaduotojas J. Sabatauskas kreipėsi į VTEK, STT ir VRK. Komisija tiria paaiškėjusius atvejus, kai Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų ar jų giminaičių įmonės laimi savivaldybės užsakymus, o taip pat neįtikėtina sėkme Vilniaus miesto konkursuose besidžiaugiančios Vilniaus mero partnerės bei jos giminaičio sėkmės paslaptis.

J. Sabatausko manymu, itin sėkmingo verslininko piniginė auka galėjo sąlygoti tolimesnę jo ir jo pusseserės įmonių sėkmę Vilniaus savivaldybės organizuojamuose konkursuose. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos įstatymus, jeigu tokie susitarimai būtų nustatyti ir įrodyti, tai būtų laikoma korupcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt