Verslas

2021.09.22 19:24

Per 2 mėnesius „Maximoje“ neliko 800 darbuotojų, apie 50 paliko darbdavį nenorėdami skiepytis ar testuotis

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.09.22 19:24

Didžiuosiuose prekybos centruose per pastaruosius du mėnesius darbuotojų skaičius sumažėjo daugiau nei tūkstančiu. Nors prekybininkai teigia, kad tokie pokyčiai atsirado dėl sezoniškumo, kai kurie neneigia, kad nedidelė dalis darbuotojų išėjo dėl nenoro skiepytis ar privalomai testuotis. 

Dar liepos gale „Maximoje“ dirbo virš 13 400 darbuotojų, tačiau rugpjūtį darbuotojų skaičius ėmė mažėti ir šiuo metu pasiekė bene žemiausią tašką. Rugsėjo 22 d. bendrovėje dirbo 12 616 darbuotojų.

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė aiškina, kad tik labai maža dalis darbuotojų – apie 50 – iš darbo išėjo, nes nesutiko testuotis ar skiepytis, o didžiausią įtaką darbuotojų sumažėjimui turėjo pasibaigęs vasaros sezonas.

„Netrukus vėl prasidės sezoninių darbuotojų intensyvi paieška, nes jau ruošiamės gruodžio mėnesiui“, – sako ji.

Dar apie 100 darbuotojų iš „Maximos“ buvo perkelti dirbti į kitą bendrovę.

„Buvo nuspręsta vieno sandėlio priežiūrą ir visas jo funkcijas perleisti tiekėjui. Po šio sprendimo nebuvo atleistas nė vienas darbuotojas – apie 100 darbuotojų dabar dirba kitoje įmonėje“, – aiškina E. Dapkienė.

„Maximai“ trūksta per 600 darbuotojų

E. Dapkienė pažymi, kad prekybos tinklas „Maxima“ įvairiuose Lietuvos miestuose šiuo metu ieško daugiau nei 600 darbuotojų.

„Daugiausia darbuotojų yra ieškoma darbui „Maximos“ parduotuvėse: kasininkų pardavėjų, taromato operatorių krovėjų, salės darbuotojų, pardavėjų. Šis poreikis yra išaugęs dėl planuojamų naujai atidaryti „Maximos“ parduotuvių. Taip pat ieškome darbuotojų maisto gamybos padalinyje – mėsininkų, kepėjų, virėjų, fasuotojų, cecho darbuotojų, o sandėliuose – užsakymų komplektuotojų, priėmimo rampos darbuotojų“, – sako E. Dapkienė.

Siekdama padengti darbuotojų trūkumą, anot E. Dapkienės, bendrovė automatizuoja procesus tiek „Maximos“ parduotuvėse, tiek logistikos ir gamybos grandyse.

„Pastaraisiais metais esame optimizavę daugelį veiklos procesų, todėl tiek pernai, tiek ir šįmet išsitenkame su mažiau darbuotojų. Pavyzdžiui, vidutiniškai 2020 metais „Maximos“ prekybos tinkle dirbo 12 751 darbuotojas, t. y. 957 mažiau nei 2019 metais, tačiau darbo užmokesčio fondas išliko toks pat kaip 2019-aisiais“, – LRT.lt sakė E. Dapkienė.

„Norfa“ dėl galimybių paso svarsto dalį darbuotojų kelti į kitas parduotuves

Prieš 2 mėnesius darbuotojų skaičius „Norfoje“ siekė 3 402, o šiuo metu yra sumažėjęs iki 3 369.

Dėl skiepijimosi ir privalomo testavimo tik keli darbuotojai nusprendė palikti darbą, sako „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis, o darbuotojų skaičiaus sumažėjimą per pastaruosius 2 mėnesius jis aiškina „natūraliu svyravimu“.

„Tai yra tik nežymus svyravimas, kadangi tinklas yra didelis, turime 152 parduotuves“, – sako D. Ryliškis.

Jo teigimu, nors „Norfa“ nuolatos ieško gerų darbuotojų, šiuo metu didelis jų trūkumas nejaučiamas. Priešingai, kai kuriose parduotuvėse dėl įvesto galimybių paso sumažėjus pirkėjų darbuotojų tiek daug nebereikia.

„Pastebime, kad tose parduotuvėse, kur reikia galimybių paso, krūviai yra sumažėję ir darbuotojai nėra taip apkrauti. Kol kas jokių didelių permainų nenumatome. Žiūrėsime, kaip viskas toliau vystytis. Gal situacija stabilizuosis ir galimybių pasas bus atšauktas. (…) Gal darbuotojus reikės perkelti į kitas parduotuves, matysime“, – svarstė „Norfos“ atstovas.

„Rimi“ dėl nenoro skiepytis nebuvo atleistas nė vienas darbuotojas

Prekybos tinkle „Rimi“ per pastaruosius 2 mėnesius darbuotojų skaičius sumažėjo daugiau nei 100 – liepos gale buvo apie 3 340, o šiuo metu yra 3 222.

„Mažmeninės prekybos versle jaučiamas stiprus sezoniškumas, tai susiję ir su darbuotojų pasirinkimais. Užsibaigus vasaros sezonui užsidarė mūsų mažesnės parduotuvės pajūryje. (…) Čia laikinai dirbę mūsų kolegos perėjo dirbti į kitas mūsų parduotuves arba pasirinko kitas bendroves ar veiklą“, – pasikeitimų priežastis vardija parduotuvių tinklo atstovė Gabrielė Šerėnienė.

Jos teigimu, parduotuvėje nebuvo nė vieno atvejo, kai dėl atsisakymo skiepytis ar periodiškai testuotis teko atleisti darbuotoją ar su juo atsisveikinti dėl jo pasirinkimo.

G. Šerėnienė taip pat pažymi, kad dėl nuo rugsėjo 13 d. įsigaliojusių reikalavimų pirkėjų srautai parduotuvėse išties pasikeitė, tačiau prekybos tinklas nežada atleisti darbuotojų ir vis dar jaučia jų trūkumą.

„Atvirų pozicijų turime labai daug, tad darbščių rankų mums visada reikia – „Rimi“ tinklas nuolat auga, net ir per pandemiją“, – sako ji.

„Iki“ darbuotojų skaičius sumažėjo per 200

Prekybos tinkle „Iki“ liepos gale dirbo apie 5 930 darbuotojų, o šiuo metu jų dirba 215 mažiau – 5 715.

Bendrovės atstovė spaudai Gintarė Kitovė aiškina, kad tai – natūralus sezoninis darbuotojų pokytis: „Dalis darbuotojų, ypač turistiniuose miestuose ar arčiau jūros, prie įmonės buvo prisijungę tik vasaros sezonui“, – sako ji.

G. Kitovė pažymi, kad skiepijimas „Iki“ prekybos tinkle nėra ir nebuvo privalomas, o darbuotojai apsispręsti dėl skiepo gali patys.

Nors „Iki“ neskelbia, kiek darbuotojų ieško papildomai, G. Kitovė akcentuoja, kad darbuotojų trūkumą parduotuvė tikrai jaučia.

„Darbo rinka yra labai įtempta. Trūksta darbuotojų tiek parduotuvėse, tiek administracijos, logistikos skyriuose. Su šia problema susiduriame tikrai ne vieni, darbuotojų ieško ir sparčiai atsigaunantis viešbučių, restoranų bei kavinių sektorius, ne tik prekybos tinklai, tad konkurencijos rinkoje tikrai yra“, – sako ji.

„Lidl“ ieško 100 darbuotojų

Parduotuvėse „Lidl“ liepos pabaigoje dirbo per 2 550 darbuotojų, o šiuo metu jų yra kiek mažiau – 2 514.

„Lidl Lietuva“ atstovės ryšiams su visuomene Linos Skersytės teigimu, kaip ir kituose prekybos centruose, darbuotojų skaičius sumažėjo dėl sezoniškumo.

L. Skersytė pažymėjo, kad darbuotojų skaičius mažėjo tikrai ne dėl vakcinacijos, o parduotuvėje buvo vos keli atvejai, kada darbuotojai nesutiko skiepytis ar testuotis.

„Darbuotojų skaičiaus mažėjimas nesusijęs su vakcinacija, šiuo metu 80–89 proc. įmonės darbuotojų yra pasiskiepiję, kiti reguliariai testuojasi arba planuoja pasiskiepyti artimiausiu metu. Daugiau nei 2 500 darbuotojų turinčioje organizacijoje buvo tik keli pavieniai atvejai, kai darbuotojai nesutiko skiepytis ir testuotis. Visgi didžioji dalis šių darbuotojų jau priėmė sprendimą skiepytis ir yra sugrįžę į darbus“, – komentuoja „Lidl“ atstovė.

Dėl sparčios tinklo plėtros šalyje, anot L. Skersytės, „Lidl“ šiuo metu ieško 100 darbuotojų dirbti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Elektrėnuose, Jonavoje, Druskininkuose esančiose parduotuvėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt