Verslas

2021.09.22 13:25

„Investuok Lietuvoje“ vadovas: turime orientuotis į talentų pritraukimą

Erika Alonderytė, BNS2021.09.22 13:25

Naujasis užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis sako, jog koronaviruso pandemija pakeitė investicinę aplinką Lietuvoje, todėl šalis turėtų būti orientuota į talentų pritraukimą, o ne tik į verslą.

„Jei prieš pandemiją didesnis fokusas buvo į įmonių relokavimą ir plėtrą, dabar didesnis fokusas į talentus, nes visos įmonės žiūri nebe kažkokių išteklių kaip iškasenų, bet žiūri į žmones, kurie galėtų sukuri naują realybę“, – po susitikimo su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite sakė E. Čivilis.

Jo teigimu, investicijų į Lietuvą pritraukimo strategija nebus keičiama, tačiau bus spartinamas jos įgyvendinimas.

„Susitikimo tikslas buvo suvienodinti matymą, jog mes kurso nekeičiame, nekeičiame Lietuvos strategijos, o ją spartiname, įgyvendinimą ir įgalinimą. Mano atėjimas ir yra susijęs su tos strategijos įgyvendinimu“, – sakė E. Čivilis.

A. Armonaitė sako, jog pagrindinis lūkestis agentūrai – aukštos pridėtinės vertės investicijos.

„Mano lūkestis agentūrai yra formuoti tikslus ilgalaikei Lietuvos perspektyvai, aukštos pridėtinės vertės sektorių investicijoms, biotechnologijų, gamybos, ICT srityse“, – po susitikimo sakė ministrė.

Lietuva siekia pritraukti daugiau užsienio investicijų į biotechnologijų ir gyvybės mokslų industriją, kad ši verslo šaka iki 2030 metų sukurtų 5 proc. BVP, taip pat Baltarusijos, Jungtinės Karalystės ir kitos ne ES šalių bendrovės būtų skatinamos kurtis Lietuvoje.

„Investuok Lietuvoje“ keliamas tikslas iki 2025 metų pritraukti apie 1,2 mlrd. eurų tiesioginių užsienio investicijų, įgyvendinti 225 projektus bei juose sukurti 21,5 tūkst. naujų darbo vietų, skelbia ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt