Verslas

2021.09.19 15:09

„PayPal“ neleis atsiskaityti už autorių teises internete pažeidžiantį turinį

Ignas Jačauskas, BNS2021.09.19 15:09

Atsiskaitymų platforma „PayPal“ panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą turinį, kurį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) blokavo dėl autorių teisių pažeidimų.

Komisija BNS informavo, jog kreipėsi į „PayPal“ prašydama nebesuteikti atsiskaitymo galimybės už tokį turinį visose LRTK blokuotose svetainėse ir šią savaitę sulaukė teigiamo finansinių paslaugų internete teikėjos atsakymo.

Seimas birželį priėmė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisas, numatančias galimybę LRTK duoti privalomus nurodymus mokėjimo, finansų ar kitai įstaigai nutraukti mokėjimus ar kitas finansines operacijas subjektui, kuris savo veikla pažeidžia autorių teises internete. Įstatymo pakeitimai įsigalios nuo lapkričio 1-osios ir galės būti taikomi tik Lietuvos jurisdikcijoje veikiančioms finansinėms įstaigoms.

Iki šiol komisijos sprendimai tiesiog blokuoti interneto svetaines neapribodavo tokių interneto svetainių valdytojų galimybių ir toliau gauti finansinę naudą iš vykdomos veiklos.

„Nors minėtas įstatymas bus taikomas tik Lietuvoje veikiančioms įmonėms, labai svarbu apie pažeidimus informuoti ir užsienio paslaugų teikėjus. Šiuo atveju, tai sveikinantis geranoriškas finansų įstaigos pavyzdys, leidžiantis efektyviai nutraukti neteisėtą veiklą bei veiksmingai apginti autorių teises interneto svetainėse“, – teigia LRTK.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt