Verslas

2021.09.19 12:08

Lietuvoje brangsta kava, netrukus jos kaina gali gerokai šoktelėti

BNS2021.09.19 12:08

Siaučiančios stichijos Brazilijoje, logistikos problemos ir skrudinti naudojami energetiniai ištekliai brangina kavą – Lietuvos kavinėse ir parduotuvėse ji jau šiek tiek pabrango, rinkos ekspertai prognozuoja, kad netrukus kainos gerokai šoktelės, o dėl stringančio tiekimo kavos gali ir pritrūkti, sekmadienį rašo portalas delfi.lt.

Kainų lyginimo portalo „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas nurodė, kad prekybos tinkluose parduodamos kavos brangimo dar nematyti, tačiau jis pabrėžė, kad prekybininkai akcijoms turi rezervų, todėl iki Naujųjų metų bus gerų pasiūlymų, gal tik kiek rečiau, o kitais metais kainos kils apie 50 proc.

„Mūsų pastebėjimais, prekybos centruose kainos dar stipriai neauga, bet kai kurie tinklai atsisako pigiausios kavos, gali mažinti akcijų kiekius“, – sako jis.

P. Čepkauskas prognozuoja, kad prekybos tinkluose iki metų pabaigos kavos kainos gali kilti apie 30 proc.

Lietuvoje veikiančio kavinių tinklo „Vero Cafe“ vadovas Darius Vėželis pažymi, kad kavos žaliava pabrango, lyginant su praėjusiais metais, apie 80 proc., o kavos puodelis nuo rugsėjo vidutiniškai pabrango 15 centų.

Nuo šių metų pradžios arabikos pupelių kaina biržoje pašoko 40 proc., o per pastaruosius metus net 60 proc. Robustos kaina nuo žemiausio lygio pernai balandį, kai kainavo 1,41 JAV dolerio už kilogramą, dabar pakilo iki 2,1 dolerio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt