Verslas

2021.09.17 20:40

Mirė buvęs ministras Algirdas Vapšys

LRT.lt2021.09.17 20:40

Eidamas 88 metus mirė visuomenės veikėjas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.

Mirties faktą LRT.lt portalui patvirtino Lietuvos statybininkų asociacija.

A. Vapšys gimė 1933 m. lapkričio 30 dieną Salake, Zarasų rajone. Visuomenės veikėjas didelę gyvenimo dalį paskyrė statybos sektoriaus vystymui, 1992–1994 metais LR Vyriausybėje buvo statybos ir urbanistikos ministru.

Daug dirbo saugant Lietuvos istorinį paveldą ir 2006–2010 m. vadovavo Valdovų rūmų paramos fondui ir rūpinosi rūmų atstatymu Vilniuje.

Velionis dirbo ne tik vadovaujantį darbą, bet ir aktyviai dalinosi sukauptomis žiniomis. 1989 metais Algirdui Vapšiui buvo suteiktas docento vardas.

Kaip vienas iš ryškiausių statybos inžinerijos atstovų 1997 metais buvo išrinktas Lietuvos statybos inžinierių sąjungos pirmininku, o 2001 metais buvo perrinktas antrai kadencijai.

„Netekome vienos iš ryškiausių asmenybių, kuri paliko gilų pėdsaką nepriklausomos Lietuvos statybų pramonės kūrime ir vystyme. Lietuva neteko žmogaus, kuris siekė kurti modernią ir inovatyvią statybos bendruomenę, konkurencingą ir visuomenės lūkesčius gebančią tenkinti valstybės ūkio šaką. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams, bendražygiams – visiems, kuriems Algirdas buvo ir bus statybininkas, inžinierius, inovatorius ir geriausio mokytojo pavyzdys“, – sako Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt