Verslas

2021.09.17 22:45

Biure aštrų kvapą jautę darbuotojai nustebo – pavojingų medžiagų skaičius čia viršijamas keliasdešimt kartų

Kristina Karlonė, Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.17 22:45

Kaune aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl galimos taršos nuotekose. Jo imtasi, kai cheminių medžiagų kvapais besiskundžianti bendrovė ieškodama jų šaltinio savo vidaus patalpose aptiko buitinių nuotekų šulinį. Specialistai nustatė, kad pavojingų medžiagų kiekis patalpose keliasdešimt kartų viršija normas.

Kaune Kalantos gatvėje biuro patalpas besinuomojančios įmonės „Esem“ vadovas veda į virtuvėles patalpas. Vos peržengus slenkstį pasijaučia stiprus, dažus primenantis kvapas

Įmonės vadovas sako, kvapas jau penkerius metus vis jausdavosi periodiškai, paskutinį mėnesį jis suintensyvėjo. Ieškant taršos šaltinio dėmesys nukrypo į virtuvėlėje esantį liuką.

Įmonės savininkas Saulius Černevičius dalijasi filmuota medžiaga, kaip jį atidarę specialistai randa kanalizacijos šulinį

„Neįmanoma čia buvo iki žiaukčiojimo, seilėtekių. Burna džiūti pradeda, vakare jauti kartų acetono neva skonį, tirpiklių tokį“, – LRT TELEVIZIJAI sako S. Černevičius.

Oro mėginiai parodė, kad penkių lakiųjų medžiagų kiekiai keliasdešimt kartų viršija normas.

„Įmonė informuota žodžiu, kad nevykdytų veiklos. Poveikis sveikatai yra ženklus – tai galvos skausmai, svaigimas ir, jei ilgą laiką dirbant, centrinės nervų sistemos pažeidimai“, – tikina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento skyriaus vadovė Ramutė Smolskienė.

Žinios. Kaune aplinkosauginkai pradėjo tyrimą dėl galimos taršos nuotekose

Įmonė iš patalpų jau kraustosi. Ketina bylinėtis su patalpas nuomojusios bendrovės „Silbeta“ vadovu Juozas Kutkaitis. Jis komentare raštu teigia, kad pranešimas apie nemalonius kvapus nustebino. Situaciją bandyta išsiaiškinti, tačiau kilo sunkumų patenkant į patalpas.

„Prevenciškai atlikome valymo darbus. (...) Kanalizacija mums nepriklauso, ja naudojasi apie 30 įmonių. Siekdami iki galo išsiaiškinti situaciją, kreipiamės ir į higienos specialistus. (...) Sutartis su nuomininku yra terminuota, tad turiu įtarimą, kad situacija sukurta dirbtinai, ieškant preteksto ją vienašališkai nutraukti“, – rašte teigia J. Kutkaitis.

„Ne nuomotojas pila tuos chemikalus, ne mes pilam, ji yra iš bendros nuotekų sistemos, nes čia nemažai įmonių, kurios dirba su cheminėmis medžiagomis“, – nepritaria S. Černevičius.

Tyrimą pradėję aplinkosaugininkai tikrino netoliese esančias įmones, dirbančias su kenksmingomis, stipraus kvapo medžiagomis. Pažeidimų nebuvo nustatyta. Atradus nuotekų šulinį, iš kurio galbūt sklinda kvapas, tyrimas tęsiamas. Ar į bendrą nuotekų sistemą nėra leidžiami teršalai, aiškinasi ir Kauno vandenys.

„Bandoma išsiaiškinti, iš kur atsirado, koks nuodingų atliekų šaltinis stipraus kvapo. Bandoma, tikrinami visi šuliniai nuoseklia eiga ir bandoma ieškoti to šaltinio“, – tikina Aplinkos apsaugos departamento atstovas Arūnas Malinovskis.

Aplinkosaugininkai taip pat aiškinsis, ar su nuotekomis teršalai nepateko į Nemuną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt