Verslas

2021.09.17 16:45

Dujų kainos verčia „Achemą“ stabdyti pusę amoniako gamybos pajėgumų

atnaujinta 16.56
BNS2021.09.17 16:45

Didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“ dėl rinkose drastiškai išaugusių dujų kainų priversta mažinti gamybą – po vasarą vykusio kasmetinio remonto nedirba vienas iš dviejų amoniako cechų.

„Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas BNS teigia, kad dėl rekordinių dujų kainų azoto trąšų gamintojai visame pasaulyje susiduria su dideliais iššūkiais.

„Achema“ atidžiai vertina tolesnės veiklos galimybes ir koreguoja savo produktų gamybos krepšelį. Dėl šiuo metu susidariusių sudėtingų rinkos sąlygų buvo priimtas sprendimas po užbaigto planinio remonto laikinai nepaleisti vieno iš amoniako cechų“, – komentare BNS penktadienį teigė R. Miliauskas.

Pasak jo, vienas amoniako cechas pagamina apie 30 proc. visos gamyklos produkcijos.

„Achema“ yra didžiausia Klaipėdos SGD terminalo naudotoja.

Gamyklos planinis remontas vyko liepos-rugpjūčio mėnesiais, jis buvo baigtas rugsėjo pradžioje. Gamykla vasarą remontuojama kasmet.

„Achemą“ valdančios „Achemos grupės“ komunikacijos vadovė Gintarė Mierkienė BNS kol kas nekomentavo, kas bus su laikinai neveikiančio cecho darbuotojais.

„Achemoje“ dirba apie 1,27 tūkst. žmonių.

Įmonės produkcijos pardavimai pernai sumažėjo 3 proc. iki 2,47 mln. tonų – 2020 metų pradžioje jie mažėjo dėl vangios trąšų paklausos Vakarų Europoje.

„Achema“ produkciją eksportuoja į beveik 30 valstybių, o pagrindinės jos rinkos yra Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Vidurio Europos, Skandinavija.

Dėl rekordinių dujų kainų apie 40 proc. amoniako gamybą laikinai sumažino viena didžiausių pasaulyje trąšų gamintojų Norvegijos „Yara International“, o „CF Industries Holdings“ laikinai sustabdė dviejų gamyklų Didžiojoje Britanijoje veiklą.

Dujų kainos Europoje šiemet pašoko daugiau kaip tris kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt