Verslas

2021.09.17 14:18

„Venipak“ pradeda krovininius skrydžius į Kiniją

LRT.lt2021.09.17 14:18

Tarptautinė siuntų tarnyba „Venipak“ pristato pirmąjį krovininio lėktuvo reisą Baltijos šalims – tiesiogiai gabenamas siuntas maršrutu Ryga—Honkongas—Ryga, rašoma šios bendrovės pranešime spaudai.

„Venipak“ pradeda teikti AVIA paslaugą – tarptautinių siuntų pristatymą oro transportu tarp Honkongo ir Rygos. Pirmasis lėktuvas pakyla jau rytoj, rugsėjo 18 dieną. Pasak bendrovės „Venipak“ vadovo Justo Šablinsko, naujas tarptautinės plėtros žingsnis atlieps verslininkų poreikį turėti geresnį, greitesnį susisiekimą su Kinija.

„Tai naujas etapas bendrovės tarptautinėje plėtroje – siekiame augti ir atliepti kuo daugiau problemų, su kuriomis susiduria tarptautinę prekybą vykdantys verslai bei gamyklos, kurioms svarbus prekių tiekimas iš Kinijos, – sako siuntų tarnybos vadovas Justas Šablinskas. – Paklausa krovinių gabenimui tarp Baltijos šalių ir Azijos tik auga, o pasiūloje Europą su kitais žemynais apjungiančių krovininių skrydžių vis dar smarkiai trūksta. Įmonės kenčia nuo nereguliaraus tarptautinių siuntų pristatymo laiko, o tiesioginiai tolimojo susisiekimo skrydžiai regione yra retenybė. Visa tai tik didina įtampą“.

Tarptautinės oro transporto asociacijos duomenimis, 2021 m. kovo mėn. keleivinių skrydžių paklausa sumažėjo net 87,8 proc., palyginti su 2019 m., taip sukeldama sunkumų verslams, turintiems verslo santykių su Kinija, bei kuriems reikalingas greitas ir prognozuojamas krovinių gabenimas keleiviniais lėktuvais. Dėl skrydžių atšaukimų bei uždelstų krovinių gabenimų iš jūrų uostų didesnė apkrova taip pat tenka krovininių skrydžių tiekėjams. Tačiau ribota lėktuvų talpa ir pastoviai kintantys tvarkaraščiai bei maršrutai kelia ne ką mažiau iššūkių verslams.

Įmonės teigimu, atsižvelgiant į besiklostančią situaciją, Ryga tarptautiniam siuntų gabenimui oro transportu buvo pasirinkta neatsitiktinai – tai strategiškai patogi lokacija prekių gabenimui iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei aplinkinių kaimyninių šalių. Tiesioginis skrydis Ryga—Honkongas siuntų kelionę sutrumpins iki dviejų darbo dienų bei sumažins tikimybę krovinį kelionių metu pažeisti nes nebus perkrovimų. Tuo tarpu specialus Boeing 737-800 BCF lėktuvo modelis leis gabenti ne tik standartines, bet ir pavojingas, sunkias, stambiagabarites siuntas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt