Verslas

2021.09.17 13:35

Įmonė, netinkamai tvarkiusi apie 170 tonų asbesto turinčių atliekų, perduota teismui

LRT.lt2021.09.17 13:35

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) kreipėsi į teismą dėl įpareigojimo UAB „Transta“ įvykdyti Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos privalomąjį nurodymą apie 170 tonų netinkamai tvarkytų asbesto turinčių atliekų sutvarkyti pagal reikalavimus, teigiama AAD pranešime.

„Pavojingosios atliekos turi būti laikomos sandariose talpose, pakuotėse, paženklintose pavojingųjų atliekų ženklinimo etiketėmis. Kadangi UAB „Transta“ atliekas laikė pažeisdama teisės aktus, ji buvo įpareigota susitvarkyti atliekas pagal įstatymuose reglamentuotą tvarką“, – teigia Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Juozas Žuvininkas.

Aplinkosaugos pareigūnai 2021 m. balandžio 1 d. įmonei įteikė privalomąjį nurodymą ir nurodė apskaityti ir nustatyta tvarka perduoti atliekų tvarkytojams netinkamai laikomas atliekas iki 2021 m. birželio 30 d.

„Terminą parinkome atsižvelgdami į būtinų darbų atlikimo apimtis ir jų sudėtingumą. Atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad įmonė neįvykdė privalomojo nurodymo, todėl byla buvo perduota teismui“, – sako aplinkosaugininkas.

Bylos medžiaga sprendimui priimti perduota Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams.

Už laiku neįvykdytą privalomąjį nurodymą įmonės vadovui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir skirta bauda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt