Verslas

2015.09.08 13:45

B. Vėsaitė driokstelėjo: Lietuvai „Hitachi“ projekto nereikia

ELTA, LRT.lt2015.09.08 13:45

​Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė pareiškė, kad Japonijos kompanijos „Hitachi“ siūlomas reaktorius Lietuvai netinka. Ministrė skeptiškai vertino ir planus mūsų šalyje apskritai plėtoti atominę energetiką.  

​Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė pareiškė, kad Japonijos kompanijos „Hitachi“ siūlomas reaktorius Lietuvai netinka. Ministrė skeptiškai vertino ir planus mūsų šalyje apskritai plėtoti atominę energetiką.

„Žinote, šiuo klausimu yra atsakinga energetikos ministerija ir dabar yra pasitelkti tiek vietiniai, tiek tarptautiniai ekspertai, kurie atlieka skaičiavimus, tačiau, kadangi gilinausi į šitą klausimą (iki vasario mėnesio Ūkio ministerija buvo Visagino atominės elektrinės akcininkė), tas reaktorius, kurį siūlė mums „Hitachi“, Lietuvai tikrai nėra reikalingas ir nėra naudingas“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė B. Vėsaitė, paklausta, ar turi nuomonę, kokius energijos generavimo šaltinius turėtų pasirinkti Lietuva.

Pasak jos, Lietuva negalėtų užtikrinti rezervų, reikalingų dideliam reaktoriui.

„Praktiškai būtų labai sudėtinga užtikrinti ir rezervą, nes nėra antros jungties su Lenkija. Dar pirmoji nėra pabaigta. Na, sakyčiau, pirmiausia reikia atlikti namų užduotis, o paskui jau ištarti galutinį sprendimą“, – teigė ūkio ministrė, kuriuos žodžius cituoja portalas delfi.lt

B. Vėsaitė teigė, kad tai regioninis projektas, todėl Lietuva, Latvija ir Estija prie naujosios atominės jėgainės prisidėti lygiomis dalimis.

A. Butkevičius: čia jos asmeninis pareiškimas

Ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė, pareiškusi, kad Japonijos korporacijos „Hitachi“ siūlytas atominės elektrinės reaktorius Lietuvai nereikalingas, nėra susipažinusi su mokslininkų parengta medžiaga dėl šalies energetikos strategijos, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Kaip praneša naujienų agentūra BNS, kurią cituoja portalas delfi.lt, komentuodamas kitą savo partijos kolegės pareiškimą, kad trečiąjį Europos Sąjungos (ES) energetikos paketą Lietuva galėjo įgyvendinti lėčiau, jis dar kartą pakartojo, jog Vyriausybė nekeičia savo nuomonės dėl šio paketo.

„Aš kiek žinau, ji nėra susipažinusi su šita visa paruošta medžiaga (darbo grupės rengiamu atnaujintos energetikos strategijos projektu – BNS). Tai čia yra jos, aš manau, asmeninis pareiškimas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius, paprašytas pakomentuoti B. Vėsaitės pasisakymą.

Ministrė: Trečiojo paketo įgyvendinimas galėjo būti pasiektas ir su mažesniais nuostoliais

„Aš manyčiau, kad tą trečią liberalizacijos paketą mes galėjome įgyvendinti taip, kaip jį įgyvendina estai – su mažiausiais nuostoliais vartotojams. Galima tų pačių tikslų siekti tikrai labiau rūpinantis savo vartotojais ir savo verslo konkurencingumu“, – ketvirtadienio rytą „Žinių radijui“ sakė ministrė.

Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje Vladimiro Čchivadzės trečiadienį išsakytų žodžių, kad Lietuva pasirinko patį „žiauriausią“ trečiojo ES energetikos paketo įvedimo variantą, skirtingai negu latviai arba estai, ir todėl už dujas moka 20 proc. brangiau, ministrė sakė nenorinti komentuoti, bet pabrėžė, kad Lietuva moka už praeities klaidas.

„Nenoriu aš jų (V. Čchivadzės pasisakymų – ELTA) vertinti niekaip. Aišku, mes dabar mokame už praeityje padarytas klaidas. Lygiai tų pačių rezultatų galima būtų siekti labiau ginant savo vartotojų interesus“, – sakė B. Vėsaitė.

Ministrė teigė nežinanti, ar premjeras Algirdas Butkevičius Rusijoje su šios šalies ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu kalbėsis apie mažesnes dujų kainas Lietuvos vartotojams. Tačiau apskritai bendrauti su Rusija, anot ministrės, būtina, ir neišnaudoti santykių pragmatiškai būtų nusikaltimas.

„Rusija yra vienas iš didžiausių mūsų prekybos partnerių ir didžiausia mūsų eksporto rinka. Tai, aš manyčiau, neišnaudoti pragmatiškai santykių su Rusija būtų nusikaltimas. Kaip ten bus su tomis dujomis, tiesą sakant, nežinau, ir turbūt ne pagrindinis šito susitikimo klausimas, bet tikrai reikia sėdėti, kalbėtis, ypač su mūsų kaimynais ir su tomis rinkomis, kur mūsų prekės turi vieną didžiausių paklausų“, – sakė B. Vėsaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt