Verslas

2021.09.17 13:04

Į „Lidl“ prašymą grąžinti kanapių aliejų pirkėjai nesureagavo – kol kas nesulaukė nė vieno buteliuko

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.09.17 13:04

Į raginimus grąžinti įsigytą kanapių aliejų, kuriame buvo rasta per daug kanapėse esančios medžiagos, sukeliančios psichoaktyvų poveikį, „Lidl“ pirkėjai nesureagavo. Prekybos tinklo atstovė Lina Skersytė LRT.lt teigia, kad gyventojai iki šiol negrąžino nė vieno buteliuko.

Ketvirtadienį prekybos tinklas „Lidl“ pranešė atšaukiantis specifinį kanapių aliejų ir jį įsigijusius gyventojus prašė grąžinti prekę į parduotuves. Tinklo atstovų teigimu, aliejuje buvo aptikta per daug psichoaktyvų poveikį sukeliančios medžiagos.

Akcentuota, kad šiame kanapių turinčiame maisto produkte rastas padidintas tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis, todėl buvo raginama jo nenaudoti maistui ir gyvūnų ėdalui.

Vis dėlto į šį prašymą iki šiol niekas nesureagavo ir nė vienas klientas įsigyto aliejaus taip ir negrąžino, tvirtina „Lidl Lietuva“ atstovė L. Skersytė.

„Ši prekė yra ganėtinai nišinio naudojimo, todėl jos įsigyjimo kiekiai mūsų tinkle nėra dideli. Mūsų turimomis žiniomis, produkto grąžinimo atvejų kol kas neužfiksuota“, – LRT.lt teigia L. Skersytė.

Prekybos tinklas perspėjo klientus, kad produkto vartojimas gali turėti šalutinį poveikį, tokį kaip nuotaikos kaita ar padidėjęs nuovargis.

„Produktas žalos sveikatai padaryti negali, tačiau suvartojus didelį produkto kiekį, gali sukelti tam tikras, nebūtinai pageidaujmas reakcijas, tokias kaip nuovargį ar nuotaikų svyravimus. Iki šiol jokių kreipimųsi dėl sveikatos sutrikimų iš pirkėjų nesulaukėme“, – nurodo prekybos tinklo atstovė.

L. Skersytė pabrėžia, kad produktų saugumas yra prekybos tinklo prioritetas, todėl yra periodiškai atliekami įvairūs produktų kokybės tyrimai.

„Atlikus periodinius tyrimus, buvo nustatyta, kad vienoje šio produkto partijoje aptiktas THC kiekis, todėl dėl saugumo sumetimų buvo atšauktos visos šio produkto partijos visoje Europoje. Šio produkto gamintojas yra sertifikuota Vokietijos įmonė“, – sako L. Skersytė.

Kaip nurodo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), visais atvejais, kuomet į rinką patenka nesaugus ar galimai nesaugus produktas, maisto tvarkymo subjektai privalo informuoti vartotojus.

„Maisto verslo subjektai Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą informuoja apie bendrą, iš rinkos atšauktą ir iš vartotojų susigrąžintą, kiekį, tad išskirti, kiek susigrąžinta tik iš vartotojų gali pakomentuoti pats maisto tvarkymo subjektas“, – pažymi VMVT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt