Verslas

2021.09.16 23:06

Sulčių upių augintojai ragina nelaukti ir nuogąstauja – išsispausti sulčių kainuos brangiau

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.16 23:06

Nors rugsėjį spaudyklose tekėdavo sulčių upės, šiemet nedaug dirba visu pajėgumu. Kai kuriuose rajonuose obuolių derlius itin prastas. Šiemet išsispausti sulčių kainuos brangiau.

Ši šiauliečių spaudykla – viena didžiausių regione. Klientų netrūksta. Jei reikia, dirbama iki išnaktų. Mat sulčių sezonas trunka tik gerą mėnesį. Spaudyklos savininkė sako, kad žmonės vis dažniau atveža spausti ne tik obuolių.

Prastas obuolių derlius lėmė ištuštėjusias spaudyklas: kai kurios dirba tik kas antrą dieną

„Pavyzdžiui, moliūgas sušvelnina rūgščių obuolių sulčių skonį, pasidaro malonios gerti, iš morkų prideda, ko gero, dėl vitaminų, ar spalvos, ar šiaip mėgsta morkas. Neseniai pagaminome pridėję greipfrutų. Tai labai nustebino. Tikėjomės karčių ir rūgščių sulčių, gavome tokias gaivias, įdomaus skonio“, – pasakoja spaudyklos savininkė Asta Doveikienė.

Kai kuriose spaudyklose šiemet išsispausti sultis kainuos brangiau.

„Šiemet taip, truputėlį pabrango. Nes ir pakuočių kaina skiriasi, ta pati elektra, vanduo, viskas brangsta, kuras brangsta. Mes irgi privalome truputį lyginti kainas“, – pabrėžia spaudyklos savininkė Neringa Malakauskienė.

„Per vakar dieną apie 3000 litrų prispaudėme. Bet mes skaičiuojame ne litrais, o pakeliais. Kitos dienos nebūna tokios sėkmingos“, – atsako ji.

Pakruojyje veikiančios sulčių spaudyklos savininkė sako, kad įprastai tokiu metu vos spėdavo suktis. Dabar dirba tik kas antrą dieną.

„Čia iš kelių žmonių surinkome, labai labai mažai, vos 6 maišiukus surinkome“, – pasakoja kalbintas vyras.

„Maži, maži visai. Ir nekrenta nuo šakų, negalime, labai sunku nupurtyti. (...) Šiemet ne obuolių metas“, – supažindina kalbinta moteris.

Prastu derliumi skundžiasi ir stambūs augintojai. Sako, kad šiemet kriaušių ir vasarinių obuolių beveik nebuvo.

„Labai nedidelis tas derlius šiemet. Viskas pirmiausia dėl pavasario apdulkinimo, po to vasarą, kaip dar prisimename, buvo karščių, paskui šalta, lietinga. Kai kurie obuoliai visiškai nenori augti, labai labai smulkūs“, – nuogąstauja uogų ir vaisių augintojas Dainius Serva.

Didelė dalis derliaus – nekondicinė, bus skirta sultims. Vis dėlto lietuviškų obuolių ant prekystalių bus mažiau. Kiek kils jų kaina, priklausys nuo rinkos sąlygas diktuojančios Lenkijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt