Verslas

2021.09.17 11:40

Naujų ribojimų rezultatai: kai kur iki trečdalio krenta parduotuvių apyvartos, smulkieji verslininkai džiaugiasi santūriai

Vesta Tizenhauzienė, Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.17 11:40

Dėl galimybių paso krenta prekybos tinklų didžiausių parduotuvių apyvartos. Kai kur iki trečdalio. Smulkieji verslininkai sako nepajutę, kad ten neinančių pirkėjų tiek būtų pagausėję pas juos, tačiau sako, kad rezultatai bus matyti per porą savaičių.

Panevėžietis Algimantas turi galimybių pasą, tačiau apsipirkti atvyko į turgų. Vyras sako, būtų užsukęs ir į prekybos centrą, bet pamiršo nuolaidų kortelę.

„Būna ir taip, ir taip, žiūrint kokių prekių. Man dabar reikėjo šuniukui kauliukų, na, tai kaip, čia didesnis pasirinkimas turguje“, – LRT TELEVIZIJAI sako Algimantas.

Panevėžio centrinį turgų nuo prekybos centro „Maxima“ skiria vos keli metrai, ten įėjimas tik su galimybių pasu, turguje jo nereikalaujama.

„Niekas nepasikeitė. Kas skaniau, tą ir pasiimu iš turgaus, o ko, reikia iš ten pasiimu. Turguje alkoholio nėra“, – sako kalbinta moteris.

„Aš „Maximoje“ apsiperku, „Iki“ parduotuvėje, į turgų ateinu retkarčiais, bet labai retai“, – dėsto kita kalbinta moteris.

Turgaus prekybininkai pripažįsta tikėjęsi, kad ateis daugiau žmonių, tačiau prognozės nepasitvirtino.

„Labai mažai žmonių ateina. Laukėme, tikėjomės, kad bus pagyvėjimas, bet lygiai tas pats, žmonių nepadaugėjo“, – aiškina turgaus prekybininkas Gintautas.

„Kaip buvo mažai pirkėjų, taip ir yra. Nežinau, kur jie perka, gal eina į tas mažesnes „Maximas“, jeigu į dideles neįleidžia, mes jokių pakitimų nematome“, – antrina turgaus prekybininkė Julė.

Tačiau „Maxima“ skelbia, kad čia žmonių nepadaugėjo. Iš tinklo parduotuvių galimybių pasą rodyti reikia daugiau nei trečdalyje – didžiausiose. Jose, tinklo atstovė sako, žmonių mažiau, ypač tuščia kai kuriose parduotuvėse buvo pirmadienį.

„Kuriose taikomi yra ribojimai, tai pirkėjų srautas yra sumažėjęs apie 28 proc. per tas kelias dienas palyginus su pernai tuo pačiu laikotarpiu. Na, o mažesnėse parduotuvėse, tai augimas siekia apie 2 proc., kartais nesiekia ir 2 proc. tų pirkėjų srautų. Tačiau, ką stebėjome dar iki ribojimams įsigaliojant, iš tikrųjų sekmadienį buvo dideli pirkėjų srautai, dideli apsipirkimai“, – supažindina „Maximos“ atstovė ryšiams su visuomene Rima Aukštuolytė.

„Lidl“ iš pusšimčio parduotuvių galimybių pasus tikrina vos trijose.

„Bent jau mūsų atžvilgiu tai matome, kad tie žmonės, kurie atėjo pas mus apsipirkti, tie ir ateina, srautas nėra labai pakitęs, ir pardavimų rezultatas irgi yra labai panašus, kaip ir ankstesnėmis savaitėmis“, – atsako „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Valdas Lopeta.

Tuo metu jokiam tinklui nepriklausančios parduotuvės mato žmonių pagausėjimą. Prekybos centre „Vasaris" nereikia rodyti galimybių paso.

„Jaučiame, kad pirkėjo krepšelis šiek tiek didesnis. Na, jeigu procentaliai matuotume, tai gal apie dešimt, iki dešimt procentų nuo pirmadienio pajutome didesnį žmonių srautą“, – teigia prekybos centro „Vasaris“ vadovė Miglė Gruzdenė.

Prekybos tinklai įžvelgia kelis negatyvius aspektus dėl įvestų apribojimų: didesnės parduotuvės patiria nuostolių, o mažesnėse žmonės ima buriuotis – tai reiškia mažiau saugumo per pandemiją.

Ekonomistai sako, kad dabar smulkiajam verslui gera proga pademonstruoti savo stipriąsias puses, jei anksčiau pirkėjus buvo sunku prisikviesti, tai dabar tą padaryti gerokai lengviau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt