Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: atsiveria naujos galimybės Lietuvos ir Turkijos verslui

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvoje viešinčiu Turkijos vadovu Abdullah Gulu ketvirtadienį atidarė Lietuvos ir Turkijos verslo forumą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvoje viešinčiu Turkijos vadovu Abdullah Gulu ketvirtadienį atidarė Lietuvos ir Turkijos verslo forumą.

Stiprinant šalių bendradarbiavimą bus pasirašyti 3 susitarimai: memorandumas dėl geležinkelio projekto „Vikingas“, verslo asociacijų ir nacionalinių transliuotojų susitarimai.

Lietuvos vadovės teigimu, atsiveria naujas Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimo etapas, suteikiantis naujų galimybių šalių verslininkams.

„Mūsų šalys užima gerą strateginę padėtį šiaurinėje ir pietinėje Europos žemyno dalyse. Tai suteikia Lietuvai ir Turkijai natūralią galimybę stiprinti bendradarbiavimą transporto, logistikos ir tranzito sektoriuose. „Vikingo“ projektas yra puikus pavyzdys, kaip galime sujungti Baltijos jūros ir Juodosios bei Kaspijos jūrų regionus ir sukurti daugiau galimybių augimui“, – sakė šalies vadovė, sveikindama forumo dalyvius

Kviesdama Lietuvos ir Turkijos mokslininkus ir verslininkus aktyviau išnaudoti didžiulį bendrą potencialą inovacijų srityje, šalies vadovė paragino investuotojus pasinaudoti penkių Lietuvos mokslo, studijų ir verslo slėnių infrastruktūra ir įgyvendinti bendrus pramoninių mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtros projektus.

Glaudesnis Lietuvos ir Turkijos verslo asociacijų bendradarbiavimas padės verslininkams įsitvirtinti šalių rinkose, dalytis patirtimi ir plėtoti bendrus projektus. Ryšius tarp dviejų šalių, verslo ir turizmo augimą paskatins ir šią vasarą startuosiantis naujas tiesioginis skrydis iš Stambulo į Vilnių. Sutartis tarp nacionalinių transliuotojų suteiks galimybių plėsti kultūrinius mainus, dalytis informacija.

D. Grybauskaitė Lietuvos ir Turkijos verslo forumo dalyviams palinkėjo sėkmės kuriant naujas idėjas, užmezgant naujus kontaktus ir plėtojant naujus ryšius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi