Verslas

2021.09.16 20:50

Verslas kaime: naminė grietinė ir sviestas tik patyrusio žemaičio rankose gali virsti tikru kastiniu

Rūta Katkevičienė, LRT radijo laida „Gimtoji žemė“, LRT.lt2021.09.16 20:50

Kastinys – senovės žemaičių maisto produktas, kuriam dar prieš dešimtmetį suteiktas „Kulinarijos paveldo fondo“ statusas. Aukštaitijoje kastinį sukantis žemaitis Petras Bieliauskas sako, kad tai iš kartos į kartą perduodamas paprotys.

„Kastinį pas mus šeimoje suka jau penkta karta. Mano probobutė suko, baba, motina ir aš. Ir sūnus išmokiau abu, irgi moka“, – LRT RADIJO laidai „Gimtoji žemė“ pasakojo Petras Bieliauskas.

Nuo teatro scenos iki kastinio sukimo

Klaipėdoje teatro studijų metu susikirto dviejų charizmatiškų asmenybių, Jolantos ir Petro Bieliauskų, keliai. Prireikė nemažai išbandymų, kol šeima suprato, kad ateitį kurs Aukštaitijoje, Jonavos rajone.

„Čia į Jonavą atvažiavau 1989 metais, spalio 21 dieną. Ko atvažiavau? Parvežiau ponią į namus atgal, todėl, kad ana prie žemės ūkio netiko. Žemės ūkis taip pat kaip kosmosas buvo, bet dabar po truputį prisitaiko“, – pasakojo Petras.

Jolanta turi kitokią judviejų gyvenimo vietos pasirinkimo versiją. „Iš tiesų, tai aš parsivežiau čia mešką, iš jo padariau žmogų, o jis iš manęs mešką, o meška tai yra simbolis žemaičių. Ten studijų metais patekau, Petras vaidino mano spektaklyje ir išėjo taip, kad aš nutekėjau į tą kraštą“, – išraiškingai mintis dėliojo Jolanta.


Kastinio sukimas – nuo leidimų išdavimo iki edukacijų

Tautinio paveldo sertifikatą turintis Petras Bieliauskas sako, kad kelias iki kastinio gaminimo buvo nelengvas, reikėjo susitvarkyti nemažai leidimų.

„Gerai, kad buvo supratingi valdininkai buvo, veterinarija Jonavos, kurie net nežinojo, kas tas kastinys yra. Susitvarkiau popierius, buvo daug vargo, kol vaikščiojau, bet jie padėjo. Taip užsidegęs buvau, kad pagelbėjo man“, – apie kastinio sukimo pradžią pasakojo Petras.

Tam, kad galėtų gaminti kastinį, Petras Bieliauskas turėjo įsigyti karves. „Aš neturėjau karvių, negalėjau sukti kastinio, nes reikia turėti savo žaliavą. Tada nusipirkau 2 telyčaites, užsiauginau iki karvių, susitvarkiau popierius ir pradėjau sukti“, – sakė kastinio gamintojas.

Tikrą žemaitišką kastinį gali susukti ne kiekvienas. Anot Petro, tą gali padaryti tik žemaitis. „Kai aš atvažiavau čia į Jonavą, galvojau, kad kastinį suka visoje Lietuvoje, bet, kai čia pagyvenau, supratau, kad kastinį suka tik žemaitis, reikia mokėti.“

Vienas iš svarbiausių dalykų sukant kastinį yra rankų darbas. „Čia pagrindas yra, kad prisisotintų daug deguonies, su juo turi dirbti, su šaukštu sukti. Sukant jis yra puresnis, skanesnis. Jeigu greitai supilsi, išmaišysi nieko nebus. Čia tik po šaukštą grietinės gali dėti. Jeigu įdėsi 3-4 šaukštus, pasidaro skysta masė, nesusuksi. Čia yra technologija. Aš atsimenu taip baba sukdavo ir mama, probobutė tik druską dėdavo, česnako nebuvo“, – apie specifišką kastinio gaminimo būdą kalbėjo jis.

Galima sakyti, kad kastinio sukimas atpalaiduoja mintis, nes visas dėmesys sukoncentruojamas į sukimo veiksmą. „Kai suku daugiau, tai aš matau tik bliūdą ir šaukštą, o kai suku edukacijų metu, tai aš ir žmogų, ir kastinį matau“, – sako Petras, tikinantis, kad svarbu kastinį sukti ramiai ir tolygiai. Vyras yra bandęs, kiek daugiausiai žemaitiško gaminio gali susukti per dieną, pavyko pagaminti net 40 kilogramų.

Veiklos kaime ir be kastinio sukimo užtenka

Bieliauskų šeimos gyvenimas kaime turi dvi puses. Viena jų, kai sodyboje lankosi užsieniečiai, domisi kastinio ir kitų tradicinių žemaitiškų patiekalų gaminimu. O kita – labiau buitiška. Jolanta ir Petras pripažįsta, kad darbų tiek, kad nėra kada liūdėti.

„Jeigu aš ne prie gyvulių, tai aš iš medžio moku įvairiausius daiktus daryti. Sodyboje dar ir statybų yra daug. Tvartą tvarkau, sūriams gaminti cechą įsirenginėju. Diena taip prabėga, kad nėra kada liūdėti“, – gyvenimo kaime realybe dalijasi vyras.

Sodybos šeimininkė Jolanta pripažįsta, kad būna visko. „Yra ir nuovargis, kartais atrodo, kam čia reikia. Ir vis Petras sako, dar 5 metai ir viskas, bet žiūriu vis su metais tie 5 metai prisideda. Tai, kaip aš ir juokiuosi, Turkiją pasidarau savo kieme, o šiaip viską turim čia vietoje“, – sakė Jolanta.

Darbštūs ir kūrybingi Bieliauskai namą, kuriame yra vedamos edukacijos turistams, pasistatė patys, nesikreipė jokių paramų. Petro sukamas kastinys domina tiek užsieniečius, tiek lietuvius. Gaminami sūriai dažnai kaip lauktuvės iškeliauja tautiečiams, gyvenantiems įvairiose pasaulio šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt