Verslas

2021.09.16 14:27

Seime naujas siūlymas: antrojoje pakopoje sukaupusieji iki 10 tūkst. eurų galėtų pasiimti visą sumą iškart

LRT.lt2021.09.16 14:27

Ketvirtadienį Seime registruotos Pensijų kaupimo įstatymo pataisos, kuriomis siūloma pensijų kaupimo dalyviams, sukaupusiems daugiau kaip 5 tūkst. eurų, bet mažiau kaip 10 tūkst. eurų, leisti pasirinkti – gauti vienkartinę ar periodinę pensijų išmoką.

Pasiūlymų iniciatoriai – Seimo nariai Algimantas Dumbrava, Gintautas Kindurys, Aušrinė Norkienė, Agnė Širinskienė, Aurelijus Veryga, Ligita Girskienė, Antanas Vinkus, Arvydas Nekrošius, Valdemaras Valkiūnas.

Seimui pritarus šis įstatymas įsigaliotų 2022 m. sausio 1 d.

Įregistruoto įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad jo rengimą paskatino išėjusių į pensiją žmonių skundai, jog sukaupus daugiau kaip 5 tūkst. eurų, bet mažiau nei 10 tūkst. eurų nėra galimybės gauti vienkartinę pensijų išmoką.

„Gaunama periodinė išmoka sudaro apie 20 eurų kas mėnesį. Tokia suma nepagerina gyvenimo kokybės. Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pasigerinti gyvenimo sąlygas“, – rašoma aiškinamajame rašte.

Šiuo metu dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 tūkst. eurų, bet mažesnis kaip 10 tūkst. eurų, mokamos periodinės pensijų išmokos.

Planavo pirkti žemės, bet gaus po 19 eurų kas mėnesį iki gyvenimo galo

LRT.lt jau rašė, kaip į pensiją išėjęs vyras nustebo sužinojęs, kad antrojoje pensijų pakopoje sukauptų 6 tūkst. eurų atsiimti iš karto negalės, o bus priverstas įsigyti anuitetą ir iki gyvenimo galo gauti po 19 eurų.

Remiantis Pensijų kaupimo įstatymu, sulaukę pensinio amžiaus atsiimti visą sukauptą sumą iš karto gali tik tie asmenys, kurie sukaupė iki 5 tūkst. eurų (anksčiau ši suma siekė 3 tūkst. eurų).

Dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 tūkst. eurų, bet mažesnis kaip 10 tūkst. eurų, galima įsigyti anuitetą arba paprašyti, kad kaupimo bendrovė sukauptą sumą išmokėtų periodine išmoka.

Dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra lygus arba didesnis kaip 10 tūkst. eurų, pensijų fonde sukauptas pensijų turtas išmokamas tik jam įsigijus pensijų anuitetą iš pensijų anuitetų mokėtojo.

Tuo metu tie, kurie sugebėjo sukaupti per 60 tūkst. eurų, turi teisę sukauptą pensijų turto dalį, viršijančią 60 tūkst. eurų, gauti iš pensijų kaupimo bendrovės vienkartine pensijų išmoka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt