Verslas

2021.09.15 22:38

Kuršėnų vyniotinį siekiama pripažinti paveldu, prekybos centruose šio pavadinimo gali nebelikti

Aina Mizgirdė, Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.15 22:38

Kuršėniškiai siekia, kad keliasdešimt metų pagal specialų receptą gaminamu Kuršėnų vyniotiniu vadintųsi tik šio deserto pradininkės ceche pagamintas kepinys, o prekybos centruose bet kurių gaminių tokiu pavadinimu nebeliktų. 

Eugenija Dragūnienė pasakoja vyniotinio receptą sukūrusi maždaug prieš šešis dešimtmečius. Desertą Kuršėnų vyniotiniu sako pavadinusi miesto garbei.

„Aš niekada nemaniau, kad jis gaus tokias pasekmes, kad jis taip keliaus. Dirbau tiek metų ir išėjau į pensiją. Kepdavau vyniotinį. Paskui, kuriais čia metais buvo, darė vyniotinius visi cechiukai ir mieste visi taip laikėm“, – sako E. Dragūnienė.

Šio deserto kūrėjos verslą perėmusi dukra sako, kad tikrasis vyniotinis gaminamas tik Kuršėnuose.

Saldžios viltys – Kuršėnų vyniotinį siekiama pripažinti paveldu

„Dabar kažkaip yra tose „Maximose“, yra „Rimi“, visuose prekybos centruose juk yra to Kuršėnų vyniotinio. Bet visai smagu būtų, kad tikrasis būtų Kuršėnuose ir Kuršėnų vadintos“, – sako desertų verslo savininkė Daina Putvinskienė.

Siekiama, kad Kuršėnų vyniotinis būtų pripažintas tautiniu paveldu.

„Čia mūsų pats didžiausias tikslas. O paskui, aišku, sieksim ir toliau. O gal kartais pramonės ar kokie ten dabar rūmai yra, kad gal kada nors pripažins ir metų gaminiu“, – sako Etninės kultūros centro direktorė Birutė Poškienė.

Tautinio paveldo produkto ženklu pasidabinti gali gaminiai, kurie pagal autentiškas tradicijas yra ruošiami bent 100 metų. Juos gali gaminti visi. Norint išskirtinių teisių, produktą reiktų patentuoti ir kreiptis dėl gaminio saugomos geografinės vietos nuorodos.

„Kiekvienas regionas nori kažkuo išsiskirti, kulinarinis paveldas ir turizmas skatina keliauti, atvažiuoti ir paragauti to pyrago, būtent toj vietoj, šiuo atveju Kuršėnuose. Tai tikrai tą verta daryti. Ir pati Europa tai daro. Tikrai žinote neseną nuskambėjusį skandalą dėl šampano, kaip tikrai uoliai prancūzai gina savo regionines nuorodas. Mes taip pat jas turime“, – teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Ar Kuršėnų vyniotinį įtraukti į saugomos geografinės vietos nuorodų registrą, spręstų Europos Komisija. Vakarų Europos šalyse tokių nuorodų ženklais pažymėti produktai labai populiarūs. Tarp žinomiausių „Parmos kumpis“, „Parmigiano sūris“, Bordo vynas ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.