Verslas

2021.09.15 14:22

Dulkys keičia taisykles: neturintiems galimybių paso leista pasinaudoti tualetais kavinėse

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.09.15 14:22

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys priėmė sprendimą nuo trečiadienio leisti galimybių paso (GP) neturintiems asmenims pasinaudoti viešojo maitinimo įstaigų tualetais. 

Rugsėjo 13 d. įsigaliojus naujiems ribojimams, pasikeitė ir taisyklės norintiems apsilankyti baruose ar restoranuose. Nuo pirmadienio lankytis viešojo maitinimo įstaigų viduje leista tik turintiems galimybių pasą ar jį atitinkantį dokumentą.

Tuo metu neturintiems galimybių paso leista lankytis kavinėse, tačiau tik lauke. Jiems taip pat įvestas ribojimas dėl žmonių skaičiaus prie vieno staliuko, kuris negali viršyti 5, išskyrus vienos šeimos arba vieno namų ūkių narius.

Vis dėlto, draudimas patekti į kavinių vidų neturintiems GP liko galioti, todėl lauko kavinėse apsilankę ir GP neturintys asmenys nuo pirmadienio negalėjo pasinaudoti restoranų viduje esančiais tualetais.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija puolė taisyti šią klaidą ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas A. Dulkys patikslino tvarką dėl kavinių lankymo.

Operacijų vadovo sprendime, kuris įsigalioja nuo trečiadienio, rašoma, kad į viešojo maitinimo įstaigų uždaras erdves neturintys galimybių paso galės būti įleidžiami, jei norima pasinaudoti tualetu. Tokiems asmenims bus privaloma dėvėti kaukes.

Sveikatos apsaugos ministro patarėja ryšiams su visuomene Aistė Šuksta LRT.lt teigė, kad toks sprendimas priimtas atsižvelgus į visuomenės nuomonę.

„Atsižvelgėme į visuomenės komentarus. Ministerija yra pasiruošusi dialogui, įvertino aplinkybes ir atliko pakeitimus“, – LRT.lt komentavo ji.

LRT.lt primena, kad visą rugpjūčio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija komunikavusi, kad į kavines bus įleidžiami tik turintys galimybių pasus, sprendimą pakeitė praėjusį penktadienį (rugsėjo 10 d.), iki naujos tvarkos įgyvendinimo likus vos 3 dienoms, kada apsispręsta asmenims be galimybių paso leisti lankytis lauko kavinėse.

Nuo rugsėjo 13-osios be galimybių paso žmonės gali apsipirkti tik parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, ir jų prekybos plotas turės būti mažesnis nei 1,5 tūkst. kv. metrų.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Ribojimai netaikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pagal visą skiepijimo schemą ir įgiję imunitetą, persirgę COVID-19, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.