Verslas

2021.09.15 14:05

Vyriausybė: bus kuriamas renovacijos kompetencijų centras

BNS2021.09.15 14:05

Vyriausybė trečiadienį pritarė visų pastatų renovacijos kompetencijų centro kūrimui. Aplinkos ministerijos teigimu, taip norima sukurti vieningą administracinį centrą, kuris koordinuos pastatų renovacijai ir klimato kaitai švelninti skirtas paramos priemones.

Seimas jau yra pritaręs, kad būtų panaikinta gyvenamųjų namų renovacija užsiimanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), jos funkcijas perduodant viešųjų pastatų renovacija besirūpinančiai Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).

Naujasis centras bus atskiras APVA padalinys.

Vyriausybė trečiadienį nutarė BETA funkcijas pavesti APVA, suteikti įgaliojimus ministerijai priimti sprendimus dėl BETA likvidavimo ir kita.

Lietuvoje yra apie 660 tūkst. pastatų, iš jų 64 proc. yra D ir žemesnės energinio naudingumo klasės. Jiems atnaujinti planuojamos skirtingos priemonės, jas prižiūri skirtingos institucijos, o finansuoja skirtingi šaltiniai.

Seimas birželio pabaigoje priėmė ministerijos parengtas Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo pataisas, kurios nurodo kurti „vieno langelio“ principu veiksiantį kompetencijų centrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.