Verslas

2021.09.15 11:22

SME Bank vadovaus Mantvydas Štareika

LRT.lt2021.09.15 11:22

Lietuviško kapitalo neobanko SME Bank vadovu paskirtas Mantvydas Štareika. Skaitmeninis bankas verslui, veiklą pradėjęs Lietuvoje, artimiausiu metu planuoja plėtrą į užsienio rinkas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu SME Bank jau dirba su INVEGA garantijų fondu – smulkiam ir vidutiniam verslui kompensuojama dalis palūkanų, taip pat suteikiamos garantijos turint tik dalį užstato. Netrukus bendradarbiavimą ketinama plėsti su Europos Investicijų Fondu (EIF). Bendra banko ir SME Finance ekosistema leidžia klientams pasiūlyti unikalius finansavimo spendimus.

Nuo rudens SME Bank klientams teikia ir kasdienės bankininkystės paslaugas: sąskaitas, mokėjimus, prekybą valiuta. Artimiausiu metu ketinama plėstis į Baltijos ir Skandinavijos šalis bei Lenkiją. Šiuo metu banko paskolų portfelis perkopė 22 mln. EUR. Planuojama, kad po trejų metų banko portfelį sudarys 100 mln. EUR, po ketverių – 300 mln. EUR.

Prieš pradėdamas eiti banko generalinio direktoriaus pareigas, M. Štareika Baltijos šalyse vadovavo tarptautinei kreditų draudimo bendrovei „Coface“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.