Verslas

2021.09.15 10:47

„Verified payments“ teiks mokėjimo sąskaitas investavimui „Röntgen“ klientams

atnaujinta 14.24
ELTA, LRT.lt2021.09.15 10:47

Lietuvos bankas leido sutelktinio finansavimo platformai „Röntgen“ tarpininkauti visiems savo klientams atidarant dedikuotas vardines mokėjimo sąskaitas elektroninių pinigų įstaigoje UAB „Verified Payments“. Ši naujovė toliau didins investuotojų lėšų saugumą ir leis kurti naujas investavimo patirtį gerinančias funkcijas, rašoma pranešime spaudai.

Pasak platformą „Röntgen“ valdančios UAB „Trečia diena“ vadovo Martyno Stankevičiaus, pirmoji tokio pobūdžio partnerystė Lietuvoje tarp sutelktinio finansavimo platformos ir elektroninių pinigų įstaigos išsprendžia daugybę administracinių ir efektyvumo problemų bei, svarbiausia, leidžia į veiklą įtraukti naujus funkcionalumus, kursiančius vertę investuotojams.

​​„Naujovė visų pirma dar labiau padidins investuotojų apsaugą, nes jų lėšos bus laikomos nepriklausomoje elektroninių pinigų įstaigoje atidarytose asmeninėse sąskaitose skirtose investavimui per platformą. Taip pat, nebeliks situacijų, kai palūkanų mokėjimus ar paskolos grąžinimus reikia daryti dešimtimis skirtingų pavedimų iš kiekvieno kreditoriaus bendrovių. Mūsų platformai šis susitarimas atveria galimybes kurti naujus funkcionalumus, tokius kaip efektyvesnė antrinė paskolų rinka ar automatinis investavimas, kuriuos pasiūlysime dar šiemet. Galiausiai, faktiškai turėsime mums aktualius elektroninių pinigų įstaigos funkcionalumus per „Verified Payments“ licenciją – tai žymiai efektyviau nei ją turėti mums patiems“, – teigia M. Stankevičius.

Jis pabrėžia, kad klientams ši integracija bus nepastebima, o naujosios sąskaitos nieko nekainuos.

„Verified Payments“ vadovas Mantas Staliūnas teigia, kad partnerystė su „Röntgen“ yra puikus pavyzdys, kaip dvi skirtingas licencijas turinčios įstaigos suvienija jėgas, kad sukurtų pažangų sprendimą.

„Lietuvoje integruotos finansinės paslaugos yra naujas reiškinys, tačiau globaliai tai tampa nauja norma. Daugybė tokių nefinansinių verslų kaip „Tesla“, „Starbucks“ ar „Uber“ pasitelkdami partnerius jau yra integravę mokėjimų, draudimo ar bankininkystės sprendimus į savo paslaugas. Taip savo vartotojams jie suteikia daugiau geresnių, saugesnių ir patogesnių paslaugų, o patys užsitikrina papildomą pajamų šaltinį“, – sako M. Staliūnas.

Jo teigimu, verslams integruoti finansines paslaugas pasitelkiant partnerius yra paprasčiau nei jas pradėti teikti patiems.

„Tuomet jie gali fokusuotis į produkto vystymą, augimą, ar klientų pritraukimą, nes nereikia vargti dėl licencijų ar rūpintis atitikimu reikalavimams. Tai daro partneris, kurio finansinis sprendimas buvo integruotas. Pavyzdžiui, „Apple“ bendradarbiaudama su „Goldman Sachs“ pristatė mokėjimo korteles, kad klientai lengviau atsiskaitytų už pirkinius. Taip jie dar labiau sustiprino savo pozicijas ir šiuo metu yra didžiausia mobiliųjų atsiskaitymų platforma JAV“, – paaiškina „Verified Payments“ vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.