Verslas

2021.09.15 09:43

TVF pradeda „virtualią misiją“ situacijai Baltarusijoje ištirti

LRT.lt2021.09.15 09:43

Tarptautinis valiutos fondas neseniai paskelbė ketinantis pradėti virtualią misiją Baltarusijoje. Kaip praneša agentūra „Reuters“, toks sprendimas buvo priimtas „kilus susirūpinimui“ dėl to, kad Aliaksandro Lukašenkos režimui buvo išmokėta daugiau nei 900 milijonų JAV dolerių, skirtų kovai su koronaviruso pandemija, praneša belsat.eu.

Misija organizuojama remiantis TVF įgaliojimais vykdyti ekonominę priežiūrą ir stebėseną. TVF spaudos tarnybos teigimu, jos tikslas yra surinkti daugiau informacijos apie Baltarusijos ekonomikos raidą ir tai, kaip šalies valdžios institucijoms sekasi kovoti su COVID-19 pandemija.

Misija pradėta pirmadienį, rugsėjo 13 d.

Šių metų rugpjūtį Tarptautinis valiutos fondas patvirtino sprendimą išdalinti 650 milijardų JAV dolerių, siekiant pastiprinti ekonominę situaciją su pandemija kovojančiose valstybėse. Pagal šią schemą Baltarusijai skirta 900 mln. JAV dolerių specialiųjų skolinimosi teisių (SDR). Rugsėjį šios lėšos buvo pervestos į Baltarusijos valiutos rezervus.

TVF sprendimas Baltarusijai skirti beveik 1 mlrd. JAV dolerių sukėlė pasipiktinimo bangą – Tarptautinis valiutos fondas kaltinamas tokiu būdu finansuojąs A. Lukašenkos diktatūrinį režimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt