Verslas

2021.09.15 09:35

Naujas ekonominis smūgis Lukašenkos režimui: „British American Tobacco“ stabdo gamybą Baltarusijoje

LRT.lt2021.09.15 09:35

Didžiojoje Britanijoje įsikūrę demokratijos šalininkai skelbia pergalę, kadangi JK bendrovės sprendimas dar labiau didina spaudimą de facto diktatoriui, praneša portalas inews.co.uk.

Stambiausia Didžiosios Britanijos tabako bendrovė sustabdė savo prekės ženklais paženklintų produktų gamybą Baltarusijos valstybinėje tabako gamykloje, kurią Vašingtonas kaltina tabako gaminių kontrabandos skatinimu ir žiauraus represinio šalies režimo finansavimu.

„British American Tobacco“ (BAT) pranešė stabdanti užsakymus valstybiniam Gardino tabako fabrikui „Neman“ („GTF Neman“), su kuriuo Londone įsikūrusi tabako perdirbimo milžinė yra pasirašiusi ilgalaikį susitarimą, gaminti ir Baltarusijos rinkai tiekti populiariausių bendrovės prekės ženklų, įskaitant „Rothmans“, „Lucky Strike“ ir „Pall Mall“, gaminius.

Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai praėjusį mėnesį JAV prezidento Joe Bideno administracija paskelbė sankcijas fiziniams ir juridiniams asmenims, kuriuos ji kaltina pildant de facto Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos ir jo sėbrų kišenes ir finansavus bei palaikius žiaurias represijas, kuomet buvo sulaikyta tūkstančiai žmonių, naudotas smurtas ir kankinimai.

„GTF Neman“, kuriam tenka 70 proc. visų pardavimų, faktiškai turi monopoliją Baltarusijos tabako rinkoje, o Vašingtono teigimu, jis yra vienas iš kelių šalyje veikiančių subjektų, kuriems, mainais už A. Lukašenkai skiriamas lėšas, režimas taiko „lengvatines sąlygas“.

Kaip sakė JAV iždo atstovai, „toks patronų tinklas palaiko smurtinį režimą Baltarusijos žmonių sąskaita“.

Vašingtonas „GTF Neman“ apibūdina kaip „pagrindinį nelegalių cigarečių šaltinį ES“ ir teigia, kad fabriko produkcija vaidina labai svarbų vaidmenį „pelningoje kontrabandinėje prekyboje tabako gaminiais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.