Verslas

2021.09.14 18:39

„Novian“ grupės bendrovė perka „Elsis Pro“

BNS2021.09.14 18:39

IT infrastruktūros paslaugų ir programavimo grupės „Novian“ įmonė „Novian Systems“ perka informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo bendrovę „Elsis Pro“.

Tai numatančios sutartys pasirašytos šių metų rugsėjo 14 dieną, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė grupę „Novian“ valdanti investicijų į IT verslus įmonė „INVL Technology“.

Sandorio suma neskelbiama. Jį planuojama užbaigti gavus Konkurencijos tarybos ir Potencialių dalyvių atitikties nacionalinio saugumo interesams įvertinimo komisijos leidimus.

„Novian“ grupės vadovas Evaldas Rėkus teigia, kad įsigijimas išplės grupės programavimo srities kompetencijas aviacijos, transporto, energetikos ir kitose srityse.

„Planuojame, kad pabaigus sandorį „Novian“ grupės programavimo bendrovės ir toliau veiks savarankiškai, kita vertus, tikimės jų sinergijos didesniuose projektuose Europos Sąjungos ir NATO šalyse“, – pranešime sako E. Rėkus.

Grupės „Novian“ agreguotos pajamos pernai siekė 24,1 mln. eurų – 2,6 proc. daugiau nei 2019 metais. Agreguotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) buvo 1,8 mln. eurų – 14,9 proc. didesnis.

„Novian“ grupės grynasis pelnas, eliminavus vienkartinius ir netipinius investicijų nuvertėjimus, pernai sudarė 0,6 mln. eurų ir padidėjo 54,5 proc.

„Novian“ veikia Baltijos šalyse, Norvegijoje ir Moldovoje. Grupės bendrovės šiemet projektus įgyvendina 32 pasaulio šalyse.

„Elsis Pro“ yra 2004 metais įkurta informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo bendrovė, priklausanti informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis“.

2020 metais „Elsis Pro“ gavo 2,6 mln. eurų pajamų – jos buvo 18,3 proc. didesnės nei 2019 metais. Įmonės EBITDA pernai siekė 275 tūkst. eurų – 2,2 karto daugiau.

„Elsis Pro“ specializuojasi aviacijos, transporto, energetikos, viešojo sektoriaus sprendimų kūrimo ir įgyvendinimo srityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.