Verslas

2021.09.14 18:37

Nacionalinės žemės tarnybos vadovas Čiakas planuoja siekti antros kadencijos

Erika Alonderytė, BNS2021.09.14 18:37

Baigiantis dabartinio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo Laimono Čiako kadencijai, ieškoma naujo vadovo – Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė jo atrankos konkursą.

L. Čiakas BNS teigė planuojantis dalyvauti konkurse ir siekti antros kadencijos.

„Pasistudijuosiu, kokie reikalavimai nurodyti ir tikriausiai mėginsiu (kandidatuoti – BNS)“, – sakė L. Čiakas.

Pasak jo, NŽT vis dar liko daug neužbaigtų darbų, jis norėtų toliau tobulinti institucinę struktūrą, galbūt apjungiant kai kuriuos tarnybos skyrius ir juos stambinant.

„Per ketverius metus neįmanoma visų tikslų pasiekti, bet manau, kad kai kurie dalykai pavyko labai sėkmingai – ketverius metus NŽT dirbo be skandalų, be triukšmo, tai vienas iš esminių tikslų. Sekantis etapas būtų visi reikalai, susiję su funkcijų peržiūrėjimu, kokia dalis liktų savivaldybėms, kokia NŽT, būtų visai įdomus etapas“, – BNS sakė L. Čiakas.

„Turime Lietuvoje 50 teritorinių skyrių, tie krūviai pakankamai skirtingi ir būtų mintis institucinės struktūros stambinimas, galbūt kai kurių skyrių apjungimas, tuo pačiu struktūros turėjimas leidžia ir didelius investicinius projektus užtikrinti, kad būtų įgyvendinti, perskirstant darbus tarp skyrių“, – kalbėjo jis.

Pasak L. Čiako, jis taip pat siektų, kad tarnybos darbuotojai gautų didesnį darbo užmokestį, kuris, jo duomenimis, šiuo metu atsilieka apie 25 proc. nuo panašių institucijų.

„Kitas prioritetas, kad kuo sėkmingiau prisidėtume prie įvairiausių didžiųjų projektų, „Rail Baltica“, „Via Baltica“ tiesimas, kitų infrastruktūros projektų, kad visi su žemės tvarkymu ir administravimu susiję klausimai vyktų kuo greičiau ir sklandžiau“, – sakė NŽT vadovas.

Valstybės tarnybos departamentas vadovo konkursą paskelbė pirmadienį, jam paraiškų laukiama iki rugsėjo 27 dienos.

L. Čiakas tarnybai vadovauja nuo 2017 metų gruodžio, jo ketverius metus trunkanti kadencija baigsis šiemet gruodį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.