Verslas

2021.09.14 19:29

LRT FAKTAI. Galimybių pasu pasipiktinę asmenys kuria melagienas, kad sistema jau žlunga

Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.09.14 19:29

Feisbuke pasklido žinutė, esą prekybos tinklas „Maxima“ atšaukia galimybių paso naudojimą.

Tai skelbiama bendruomenių prieš skiepus puslapiuose. „Mūsų pelningumas sumažėjo, parduotuvės patyrė milžiniškus nuostolius“, – tvirtinama žinutėje ir sakoma, kad pirkėjai bus aptarnaujami be galimybių paso.

Tai nėra tiesa, nes šio prekybos centro parduotuvių dalis, kaip ir planuota, ir toliau priima pirkėjus tik su galimybių pasais.

Melaginga žinutė buvo sukurta pakoreguojant naujienų tinklapio puslapio kodą – tokiu būdu kiekvienas, naršantis internete, gali pakeisti iš tikrųjų parašytą straipsnį bet kokiu norimu tekstu, ir jis atrodo kaip tikras straipsnis.

Tokiu triuku dažnai naudojasi melagienų kūrėjai – pavyzdžiui, neseniai buvo pakeistas kito naujienų tinklapio dizainas ir sukurta žinutė, esą „išmokos pabėgėliams turi būti padidintos iki 950 eurų“.

„Maximos“ tinklo atstovė spaudai Rima Aukštuolytė LRT.lt sakė, kad kitų tokių melagienų, susijusių su jautria prekybos centrų darbo tvarkos tema, nepastebėjo.

„Korteles mūsų karpo, bet šiaip tokių – ne. Norisi susilaikyti nuo komentarų“, – tinklo atstovės teigimu, tokioms žinutėms nereikėtų skirti daug dėmesio.

Ji atkreipė dėmesį, kad melagingą žinutę paskelbė anketa, kurią pagrįsta vadinti neautentiška – joje mažai informacijos. Apie asmenį tokiu vardu ir pavarde daugiau žinių internete taip pat nėra. Tačiau nors melagingą žinutę ne vienas feisbuko vartotojas demaskavo, kai kurie ja nuoširdžiai patikėjo ir džiaugėsi, kad pasipiktinimas galimybių paso tvarka esą davė rezultatų.

Kaip jau rašė LRT.lt, po to, kai galimybių pasas tapo privalomas norint apsilankyti dalyje parduotuvių, internete pradėtos skelbti įvairios akcijos, skatinančios boikotuoti prekybos tinklus, sunaikinti lojalumo korteles.

Kaip atsiranda netikros naujienos? LRT FAKTAI dekonstruoja klaidinančią informaciją ir aiškinasi, kodėl ji pasiekė jūsų ekranus. Pastebėjote melagingą žinutę? Rašykite: lrtfaktai@lrt.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.