Verslas

2016.09.24 16:56

A. Lobačevskytė: darbdaviai darbo skelbimuose vis dar rašo tai, kas neleistina

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2016.09.24 16:56

Lietuvoje su diskriminacija, susijusia su darbo santykiais, vis dar susiduriame neretai. Kokie skundai mūsų šalyje dažniausi ir kokius pažeidimus vis dar daro darbdaviai Lietuvoje?

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė pažymi, kad  dažnai matomi skundai ir dėl lyties, ir dėl amžiaus.

„Pavyzdžiui, kreipiasi dėl moters diskriminacijos ir dėl to, kad yra diskriminuojama jau vyresnė nei trisdešimties metų. Tai yra standartiniai skundai“, – sako kontrolierė.

Kalbėdama apie darbo skelbimus, A. Lobačevskytė pabrėžia, kad Lietuvoje darbdaviai vis dar nesupranta, kad darbo skelbimuose neturi figūruoti tapatybės (išvaizdos, lyties ir kt.) požymiai. Svarbiausias dėmesys – žmogaus kompetencijai.

„Tokių skundų gauname labai daug, nes trūksta sąmoningumo iš pačių darbdavių. Negalima darbo skelbimuose įvardyti asmens tapatybės ar kitų požymių. Mes koncentruojamės į kompetenciją“, – teigia A. Lobačevskytė.

Pasak kontrolierės, didžioji dauguma (apie 80 proc.) skundų atkeliauja iš didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.

„Tai yra tikrai didelė dalis ir mes matome poreikį koncentruotis į savivaldybes, todėl, kad būtina bendradarbiauti ir stiprinti savivaldybes. Priešingu atveju, mes negalėsime stiprinti ir užtikrinti pamatinių žmogaus teisių mūsų valstybėje“, – sako kontrolierė.

Plačiau apie tai – įraše.