Verslas

2015.09.08 13:45

A. Zuokas pralaimėjo balsavimą dėl „mikriukų“

Rūta Grigolytė, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienį sostinės savivaldybė nepritarė privačių vežėjų konkurso organizavimui.  

Trečiadienį sostinės savivaldybė nepritarė privačių vežėjų konkurso organizavimui, kurį buvo sumanęs miesto meras Artūras Zuokas.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje trečiadienį buvo balsuojama „Dėl vežėjų parinkimo konkurso organizavimo vežti keleivius autobusais vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais Vilniaus mieste tvarkos aprašo tvirtinimo“.

Posėdžiu metu už pasisakė 19, prieš – 18, susilaikė – 11 tarybos narių.

Posėdžio pirmininkas Artūras Zuokas kelis kartus klausė tarybos narių, ar šie tikrai supranta, už ką balsuoja, bet šio klausimo neaiškino ir nekomentavo.

Tarybos narių daugumai balsavus prieš šio klausimo pateikimą, A. Zuokas priėjo prie tribūnos ir paskelbė, jog ką tik priimtas sprendimas reiškia, jog miesto transporte nebeliks privačių vežėjų. „Mikroautobusų ir privačių vežėjų nebeliks, bus tik „Susisiekimo paslaugos“, nes jūs ką tik balsavote prieš konkurso, kuris įtrauktų ir privačius vežėjus, sąlygų tvirtinimą. Už šitą balsavimą patys turėsite ir atsakyti“, – sakė A. Zuokas.

„Mere, meistriškai jūs čia padarėte...“, – replikavo tarybos narys Gediminas Rudžionis.

Tačiau tiek balsavę prieš projektą, tiek patys vežėjai sako, jog tai nėra privačių vežėjų vilčių sužlugdymas. Atvirkščiai, šiandienos sprendimas atidės skubotą mikroautobusų pertvarką, kuri turėjo įsigalioti nuo liepos 1 d.