Verslas

2021.09.11 15:24

Palangos verslininkams – auksinis ruduo: kai kur laisvų vietų apsistoti nebus nei šį, nei kitą savaitgalį

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.11 15:24

Nors vasara jau baigėsi, vienas populiariausių pajūrio kurortų vis dar nestokoja lankytojų. Žmones į Palangą vilioja tiek vykstantys renginiai, tiek žemesnės nei vasarą nakvynių kainos, tiek poilsiui pajūryje palankūs orai. Vis dėlto artėjant rugsėjo 13 d., kai daugelyje sričių prireiks galimybių paso, tam tikros įtampos esama.

Savaitgalį Palangoje netrūks poilsiautojų

Atėjęs ruduo iš vienu populiariausių pajūrio kurortų tituluojamos Palangos poilsiautojų neišvaikė – čia dienas vis dar leidžia nemažai poilsiautojų.

„Iš tiesų, praėjusių metų ruduo buvo labai sėkmingas ir šį rudenį iki tos rugsėjo 13-osios gyvename vasarišku ritmu. Dar pilnas viešbutis ir savaitgaliais, ir darbo dienomis“, – teigė viešbučio „Palangos žuvėdra“ savininkas Kristupas Šliogeris.

Šį savaitgalį nemažai kambarių užimta bus visuose Palangos viešbučiuose.

„Šį savaitgalį net keli projektai vyksta Palangos mieste, tai pritraukė poilsiautojų pas mus. Šį savaitgalį vyksta „Rotariada“, dėl gerų orų nemažai individualių užsakovų, turime sporto segmentą didžiuosiuose viešbučiuose. Tiesiog yra atskiri renginiai, geras oras – viskas į vieną susidėjo būtent šį savaitgalį“, – dėstė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Tai, jog poilsiautojų šį savaitgalį Palangoje netrūks, matyti ir vietų apsistoti žvalgantis tarptautinėje viešbučių užsakymo internetu svetainėje Booking.com, čia dar ketvirtadienį skelbta, kad rugsėjo 11–12 dienomis 99 proc. Palangoje esančių viešnagės vietų šioje svetainėje užsisakyti jau nebuvo negalima.

Taigi, paskutinę minutę prie jūros atvykti nusprendusieji turėtų būti pasirengę ilgiau paieškoti nakvynės vietų, o už naktį kurorte dar laisvuose viešbučiuose atseikėti nuo maždaug 60 iki 92 eurų, vilose ar svečių namuose – nuo 32 iki 80 eurų.

Prasidėjo auksinis ruduo

Tiesa, pašnekovė pastebėjo, kad rugpjūtį subjurę orai pakišo verslininkams koją ir įvykdyti numatytus planus buvo iššūkis.

„Mes jau rugpjūčio mėnesį labai išsigandome, nes rugpjūtį labai sublogo orai ir rugpjūtis yra žymiai blogesnis negu praėjusiais metais. Beveik visą rugpjūtį lijo ir tai pasijuto“, – neslėpė I. Valaitienė.

Pašnekovės teigimu, kurorto verslininkai visuomet iš rugsėjo tikisi daug, nes tai yra vadinamasis auksinis ruduo – sezonas, kai pasitaiko gerų orų ir savaitgaliai svečiams dar yra ypač patrauklūs.

„Mes ir planuojame, keliame sau kartelę, kad rugsėjį mes laukiame tiek ir tiek nakvynių. Nėra taip, kad mes galvojame, kad vasarą atidirbame ir užveriame duris. Taip nedirbame. Jau daugybę metų turime planų ir rugsėjį, ir spalį, ir lapkritį – kiek mes siekiame pajamų. Čia nėra nieko nuostabaus. Negalime pasakyti, kad vasara prasitęsė. Vasara sugedo rugpjūčio mėnesį ir mes nepasiekėme savo planuotų pajamų“, – sakė I. Valaitienė.

Pastebima, kad pailsėti su šeimomis rudenį į Palangą žmonės dažniausiai atvyksta savaitgaliais, o darbo dienomis sulaukiama komandiruočių, susirinkimų, nedidelių konferencijų, komandos formavimo išvykų, žmonių pritraukia šiame regione vykstantys projektai ir pan.

Čia nėra nieko nuostabaus.

I. Valaitienė


Pastebimai smuko nakvynių kainos

Pasak verslininkų, prasidėjo naujas etapas – ruduo, o su juo atėjo ir kiek kitokios viešnagių kurorte kainos.

Viešbučio „Palangos žuvėdra“ savininkas K. Šliogeris teigė, kad kova dėl klientų tarp verslininkų dar neverda, nes poilsiautojų vis dar pakanka visiems, tačiau nakvynių kainos Palangoje gerokai mažesnės nei vasarą.

„Pasibaigus vasarai kainos krenta ir krenta smarkiai – kai kur trečdaliu, kai kur perpus. Ta praktika būdavo kasmet. Jeigu matytume, kad situacija yra bloga, žmonių nėra, ieškotume akcijų. Dabar dar gyvename vasaros ritmu – pilnas viešbutis. Nei praėjusį, nei šį, nei būsimą savaitgalį nėra nė vieno laisvo kambario likusio. Tai nėra indikacijų, kad turėtume imtis drastiškų veiksmų ir stengtis pritraukti klientų. Jie patys dar važiuoja, nori pasimėgauti pušynais, nueinančios vasaros likučiais, gamta, jūra. Viskas dar yra gerai. Palanga dar gyvuoja“, – apibendrino K. Šliogeris.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė I. Valaitienė aiškino, kad rudens kainos kurorte pradėjo galioti baigiantis kalendorinei vasarai – nuo paskutinės rugpjūčio savaitės ar rugpjūčio vidurio kai kurie verslininkai jau kvietė savo poilsiautojus apsistoti, pažymėdami, kad dėl kritusio užimtumo pereinama prie žemesnių nei vasarą kainų.

Teigiama, kad darbo dienomis kainos yra apie 40–50 proc. mažesnės, nei buvo vasarą, savaitgaliais kainos vis dar varijuoja.

„Savaitgalius sunku palyginti. Pavyzdžiui, šį savaitgalį yra „Rotariada“, sporto segmentas. Mes turėjome laisvus likusius kelis kambarius, todėl mes, aišku, pakėlėme kainą, nes yra didelė paklausa. Savaitgalis yra patrauklus, yra paklausa ir kaina gali svyruoti, bet taip pat yra kritimas, tai jau ne vasaros kainos“, – dėstė I. Valaitienė.

Dėl rugsėjo 13 d. įsigaliosiančių ribojimų – klausimų lavinos

Kol kas prasidedantį rugsėjį verslininkai vertina kaip neblogą, tačiau atkreipiamas dėmesys, jog nežinia, kaip situacija klostysis toliau ir koks bus rugpjūčio 13 d. įsigaliosiančių pandemijos valdymo priemonių poveikis.

Artėjanti rugsėjo 13 d., kai galimybių pasas taps privalomas norint gauti daugybę paslaugų, verslininkams kelia klausimų ir tam tikro nerimo.

„Šiek tiek jaučiama, kad nuo rugsėjo 13 d. žmonės atsargiau rezervuoja, labai daug klausinėja, kas bus galima, ko negalima. Lyg bandome nuraminti, bet jaučiama, kad lyg atsargiau žiūri. Po 13 d. yra daugiau rezervacijų renginiams, konferencijoms, kur tik su galimybių pasu“, – teigė viešbučio „Palangos žuvėdra“ savininkas K. Šliogeris.

Vis dėlto abejojama, ar pajūrio verslininkai praras klientų būtent dėl to, jog paslaugas galės teikti tik turintiesiems galimybių pasą.

„Didžioji dalis, ypač tas vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančiųjų segmentas, yra pasiskiepiję. Tie, kurie nesiskiepija, ko gero, nėra mūsų klientų segmentas. Norėčiau manyti, kad viskas bus gerai. Manau, po 13 dienos per kokią savaitę ar dvi viskas turėtų įsidirbti ir visiems bus aišku, kada rodyti pasą, kada jo nerodyti, ką galima, ko negalima“, – dėstė K. Šliogeris.

Problemų dėl to, kad nuo pirmadienio jau teks tikrinti, ar poilsiautojai turi galimybių pasą, „Palangos žuvėdros“ savininkas neįžvelgia, tam neketinama priimti ir papildomų darbuotojų.

„Tikrinimas neturėtų būti problema. Svarbu, kad patys žmonės nesibaugintų. Gyvenimas nesustoja, tai ne karantinas, kaip buvo pernai. Jeigu nori naudotis galimybėmis, turi rodyti dokumentą, kad jas turi“, – teigė verslininkas.

Poilsį ragina planuoti iš anksto

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė I. Valaitienė taip pat akcentavo, kad prognozuoti, koks bus visas rugsėjis, atsižvelgiant į netrukus įsigaliosiančius ribojimus bei tai, jog kurortas pagal COVID-19 plitimą yra tarp juodųjų savivaldybių, sunku, tačiau verslininkai yra pasirengę priimti poilsiautojus.

„Mes džiaugiamės, kad yra galimybė dirbti. Kol galima dirbti, tol ir dirbsime. Tiesiog dabar jau niekas neklausia, nori ar nenori, čia yra įstatymas. Iš tikrųjų, yra labai daug klausimų iš viešbučių klientų. Žmonės painiojasi, nesupranta, klausia, o jeigu vienas iš šeimos turės galimybių pasą, o kitas neturės, ką jam daryti, kokį testą atlikti, kur jį atlikti, ar jis mokamas. Jaučiame iš išorės, kad mūsų lankytojams, svečiams yra begalė klausimų“, – pasakojo I. Valaitienė.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad kadangi nuo pirmadienio įsigalioja reikalavimas turėti galimybių pasą, poilsiautojai turėtų anksčiau planuoti savo viešnages viešbučiuose, pramogas, nes to ėmusis paskutinę minutę galimybių paso gauti gali ir nepavykti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt