Verslas

2021.09.09 15:52

Bankrutuoja dar viena „Enerstenos“ grupės įmonė

BNS2021.09.09 15:52

Bankrutuoja dar viena sunkumų patiriančios Kauno biokuro katilinių gamintojos „Enerstenos grupė“ įmonė „Enerstena VS“.

Kauno apygardos teismas rugsėjo 6 dieną tenkino įmonės vadovo Narūno Brazaičio prašymą dėl bankroto bylos iškėlimo.

„Ernestena VS“ turtinė padėtis atitinka nemokumo sąvoką, nes atsakovė nevykdo įsipareigojimų kreditoriams. Duomenų, jog atsakovės negalėjimas įvykdyti pinigines prievoles (sumokėti skolas) yra laikinas, nėra“, – rašoma teismo nutartyje.

Bendrovės turtas, rugpjūčio duomenimis, siekė 1,8 mln. eurų, o mokėtinos sumos ir kiti įsipareigojimai – 1,5 mln. eurų. Didžioji dalis turto – 1,6 mln. eurų – yra grupės įmonių skolos bendrovei, jos taip pat turi finansinių sunkumų ir inicijuoja nemokumo procedūras.

Rugpjūtį jau įsiteisėjo „Enerstenos grupės“ ir „Enerstenos gamybos“ bankroto bylos „Enerstenos projektavimo“ bankroto procedūra vyksta ne teismo tvarka – ji pripažinta likviduojama dėl bankroto.

Rugsėjo 15 dieną bus sprendžiama dėl bankroto bylos iškėlimo „Enerstenai“.

„Enerstena“ pernai gruodį tapo pirmąja bendrove, sulaukusia Pagalbos verslui fondo investicijos – įmonei tuomet suteikta 7 mln. eurų paskola. „Enerstena“ tuomet teigė, jog negavusi paskolos negalėtų tęsti veiklos. Valstybės lėšos buvo skirtos sustabdytiems projektams baigti, išmokėti vėluojančius atlyginimus, padengti skolas ir mokėti mokesčius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.