Verslas

2016.09.22 16:55

Ištyrė, kur Lietuvoje blogiausia gyventi

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.22 16:55

Lietuvoje geriausia gyventi Neringoje, Vilniuje ir Klaipėdoje. Prasčiausios gyvenimo sąlygos yra Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Lazdijuose. Taip skelbia kasmet savivaldybių reitingą sudarantis savaitraštis „Veidas“.

Mažiausia, kiek daugiau nei tris tūkstančius gyventojų turinti Neringos savivaldybė, šiemet reitinguojama kaip geriausia vieta gyventi. Čia yra mažiausias nedarbas, mažiausiai socialines pašalpas gaunančių žmonių, nėra nė vienos socialinės rizikos šeimos. Tačiau neringiškiai už šildymą moka daugiausiai. Tarp geriausiųjų taip pat yra Vilnius, Klaipėda, Kaunas ir Palanga. Blogiausiai įvertintos Kalvarijos, Pagėgių, Lazdijų, Vilkaviškio ir Šalčininkų savivaldybės. 

Anot projekto rengėjų, labiausiai atsižvelgta į ekonominius kriterijus. Pastebima, kad didžiausias nedarbas išlieka Ignalinos, Kalvarijos ir Lazdijų rajonuose. Gyventojų labiausiai mažėjo Pagėgiuose. 

Remiantis tyrimu, mažiausias nusikalstamumas fiksuojamas Kretingoje ir Skuode. Taip pat skelbiama, kad Lietuvoje mažiausiai serga Utenos rajono gyventojai, o daugiausiai gydytojų tenka kauniečiams.