Verslas

2016.09.21 15:07

Finansų ministerijos atnaujintas makroekonomikos prognozes patvirtino Valstybės kontrolė

ELTA2016.09.21 15:07

Finansų ministerijos parengtas 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijus pagrįstas esamais statistiniais duomenimis ir neprieštarauja ekonomikos dėsningumams, todėl aukščiausioji audito institucija Valstybės kontrolė (VK) jį skelbia patvirtinusi ir tokią išvadą teiks Seimui.

Finansų ministerija atnaujino pagrindinių makroekonomikos rodiklių perspektyvas 2016–2019 metams, įvertinusi Lietuvos ūkio būklę bei išorės veiksnių įtaką raidos tendencijoms.

Prognozuojama, kad vidutiniu laikotarpiu Lietuvos ekonomika nuosaikiai augs – didės eksporto apimtys (vidutiniškai apie 3.5 proc. per metus) ir namų ūkių vartojimo išlaidos (vidutiniškai apie 4,4 proc. per metus), nedarbas mažės, o darbo užmokestis augs sparčiau nei infliacija, todėl gyventojų perkamoji galia išliks stipri.

Tuo pat metu, pasak Finansų ministerijos pranešimo, valstybei ir verslui teks spręsti iššūkius, susijusius su išorės grėsmių poveikiu, investicijų pritraukimu, veiklos ir išlaidų optimizavimu.

Pasak finansų ministrės Rasos Budbergytės, Lietuva turi būti tinkamai pasiruošusi vidaus ir išorės iššūkiams įveikti, o tai reiškia, kad turi būti tikslingai investuojama į ekonomiką, skatinamos inovacijos, atsakingai planuojamos išlaidos. Ministrės teigimu, tokiomis aplinkybėmis nuo populistinių siūlymų kitų metų biudžetui turėtų susilaikyti ir politikai.

Valstybės kontrolė taip pat atkreipia dėmesį, kad Finansų ministerijos ekonominės raidos scenarijus įtraukia padidėjusį ekonominį ir geopolitinį neapibrėžtumą, ir tikisi, kad tarptautinės institucijos, skelbdamos projekcijas Lietuvai, taip pat atsižvelgs į pasikeitusias prielaidas ir jų projekcijos bus artimos Finansų ministerijos projekcijoms.