Verslas

2021.09.07 09:22

Per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos padidėjo 6,3 proc.

ELTA2021.09.07 09:22

Šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2020 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant ir individualiąsias), pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 6,3 proc., iš jų verslo įmonėse taip pat – 6,3 proc.

Statistikos departamento pateiktais duomenimis, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos augo beveik visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse ir įstaigose, labiausiai – profesinės, mokslinės ir techninės (17,8 proc.), informacijos ir ryšių (12,2 proc.) bei žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (9,7 proc.) veiklose. Apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei transporto ir saugojimo veiklose darbo sąnaudos sumažėjo atitinkamai 2,3 ir 1,9 proc.

Darbo sąnaudų pokyčiams per metus įtakos turėjo nuo 2021 m. sausio 1 d. padidinta minimalioji mėnesinė alga, dirbtų valandų skaičiaus augimas, išmokėtos didesnės vienkartinės premijos, priedai ir piniginės išmokos, didesnės išmokos natūra bei didesnės privalomosios ligos išmokos, mokamos iš darbdavio lėšų, valstybės skirtos subsidijos bei kitos priežastys.

Šių metų antrąjį ketvirtį vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse nepakito, teigiama Statistikos departamento pranešime.

Antrąjį ketvirtį vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant individualiąsias), pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, liko nepakitusios, iš jų verslo įmonėse augo 0,7 proc.

Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per ketvirtį darbo sąnaudos labiausiai augo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų (8 proc.) bei profesinės, mokslinės ir techninės (5,3 proc.) veiklos įmonėse, o labiausiai mažėjo kitos aptarnavimo veiklos (6,9 proc.) bei nekilnojamojo turto operacijų (5,6 proc.) veiklos įmonėse.

Darbo sąnaudų pokyčiams per ketvirtį labiausiai įtakos turėjo dirbtų valandų skaičiaus pasikeitimai (padidėjimas, palyginti su ankstesniu ketvirčiu), sumažėjusios išmokos už prastovas, išaugusios išeitinės išmokos ir piniginės kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas, išmokėtos didesnės vienkartinės premijos, priedai ir piniginės išmokos tam tikrų ekonominės veiklos rūšių įmonėms, valstybės skirtos subsidijos bei kitos priežastys.

Žymos: darbo sąnaudų indeksas, darbo sąnaudos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt