Naujienų srautas

Verslas2013.04.03 09:34

V. Gedvilas: siekiai įsivesti eurą ir didinti minimalų atlyginimą vienas kitam neprieštarauja

ELTA 2013.04.03 09:34

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako esantis už euro įvedimą. Pasak jo, Darbo partijos deklaruotas siekis pakelti minimalų mėnesinį atlyginimą iki 1500 litų su euro įvedimu nesikerta.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako esantis už euro įvedimą. Pasak jo, Darbo partijos deklaruotas siekis pakelti minimalų mėnesinį atlyginimą iki 1500 litų su euro įvedimu nesikerta.

„Aš esu už eurą. Jeigu mes įsipareigojome, tai turime ryžtingai visos Europos Sąjungos valstybės eiti ir siekti euro. Tokie yra mūsų įsipareigojimai, toks yra mūsų strateginis tikslas. Mes negalime mėtytis“, – trečiadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė V. Gedvilas.

Žurnalisto paklaustas, ar euro įvedimas yra svarbiau už minimalios algos pakėlimą, V. Gedvilas sakė, kad šie klausimai nėra susiję.

„Dabar litas „pririštas“ prie euro. Tai čia didelio skirtumo nėra, ar litas, ar euras bus. Minimalus atlyginimas nuo to nepriklauso“, – sakė V. Gedvilas.

V. Gedvilas priminė, kad laikotarpio, per kurį minimali alga bus pakelta iki 1500 litų, Darbo partija nenurodė.

„Mes siekiame, pažiūrėsime, kaip bus. Mes nepasakėme, kad per vienerius metus padidinsime. Dabar yra 1000 litų, po to žiūrėsime, nuo ekonominės situacijos priklausys. Bet siekiamybė yra“, – teigė Seimo Pirmininkas.

V. Gedvilas taip pat sakė nemanantis, kad euro zonos valstybės, ištiktos krizės, būtų jos išvengusios, jei nebūtų įsivedusios euro.

„Kaltinti vien tik valiutą, kad popieriukas vien tik toks, o ne kitoks, tai čia irgi ar yra teisinga“, – sakė Seimo Pirmininkas.

Paklaustas, ar dėl euro įvedimo reikia surengti referendumą, Seimo Pirmininkas sakė, kad tokią galimybę galima svarstyti, bet tuomet reiktų daug kalbėtis su žmonėmis.

„Aišku, galimas referendumas, galima ir žmonių atsiklausti, bet reikia pakalbėti su žmonėmis. Prieš referendumą reikia labai rimtai išdiskutuoti su visuomene, bet ne taip, kaip mes padarėme referendumą dėl atominės elektrinės. Praktiškai diskusijos jokios nebuvo“, – teigė Seimo Pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi