Verslas

2021.09.06 16:19

Gera žinia individualiai dirbantiesiems – jie gali pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją

BNS2021.09.06 16:19

Nuo pirmadienio smulkieji prekybininkai ir kiti individualiai dirbantys verslininkai gali teikti paraišką gauti iki 70 proc. kompensaciją už patalpų nuomą ir komunalines išlaidas. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik įmonės ar įstaigos

Pagalbos priemonei „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“, kai kompensuojamos patirtos pastoviosios išlaidos, iš viso skirta 12 mln. eurų, praneša „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“).

„Antrojo karantino metu nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims kompensuosime didžiąją nustatytų faktinių pastoviųjų išlaidų, susijusių su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu, dalį“, – pranešime sako „Invegos“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Individualią veiklą vykdantys asmenys dėl kompensacijų gali kreiptis tuo atveju, jeigu nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų balandžio 30 dienos patyrė patalpų nuomos ir su jų eksploatavimu susijusių išlaidų, kurias sudaro: patalpų nuomos mokestis, vandens, šilumos, elektros energijos tiekimo, lifto ar kita.

Išmokama suma negalės viršyti 20 tūkst. eurų. Kompensacija bus vienkartinė ir mokama kaip valstybės de minimis pagalba.

Vyriausybė rugpjūtį pritarė siūlymui, kad individualiai dirbantiems verslininkams būtų kompensuojamos patalpų nuomos ar komunalinės išlaidos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt